Dr. Muhammet Atak’tan çok önemli “Delta varyantı” açıklaması!

Eyüpsultan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Atak Medya Haliç’e özel bir açıklama yaparak, son günlerde bütün dünyada yayılım gösteren “Delta varyantına” dikkat çekti. Dr. Atak, “Son günlerde Delta varyantı ilçemizde de görülmeye başladı. Yayılımı önlemenin en etkili yolu aşılamayı artırmamızdır. Kendimizi, sevdiklerimizi korumak için aşılarımızı olalım” diyerek şu açıklamayı yaptı: 
Değerli Eyüpsultanlılar,
COVİD-19 pandeminin etkisi altında zorlu bir süreç geçiriyoruz.
Son 6 aydır hayatımıza giren aşılar sayesinde vaka sayılarımız azaldı, 2 doz aşısını olmuş risk grubundaki vatandaşlarımız hastane servislerinde, yoğun bakımlarında yatmaktan büyük oranda kurtulmuş oldu.
COVID-19’un 3. Dalgasından hemen önce 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın büyük bir kısmını aşılamıştık ve 3. Dalganın en yoğun olduğu dönemde aşısı olmuş vatandaşlarımızdan hastanede yatan neredeyse olmadı. Aşıların faydalarını çok net gözlemleme şansımız olmuştu.
Aşı olan vatandaşlarımız topluma karşı sorumluluklarını yerine getirerek kendilerini, sevdiklerini korumaya almış oldular. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Henüz aşısını olmamış vatandaşlarımızın aşılarını en hızlı şekilde olmalarını ve kendilerini, sevdiklerini korumalarını bekliyoruz. Sağlık çalışanları olarak canla başla çalışıyoruz vevatandaşlarımızın aşı olmaları için bekliyoruz.
Son günlerde Delta varyantı ilçemizde de görülmeye başladı. Yayılımı önlemenin en etkili yolu aşılamayı artırmamızdır. Kendimizi, sevdiklerimizi korumak için aşılarımızı olalım.
Sizden bu konuda destek bekliyoruz.
Kendi çevrenizde henüz aşısını olmamış olanları belirleyerek aşı için ikna etmenizi, irtibatta olduğunuz yakınlarınıza, dostlarınıza ve arkadaşlarınıza aşılamanın önemini hatırlatıp aşı olmaları yönünde rehberlik yapmanızı bekliyoruz.
Bu 3 hafta kritik bir süreç. Delta varyantının yayılımını önlememiz için biraz daha sabır göstererek tedbirlerimize riayet etmemiz lazım.
Aşımızı olup aşılama oranımızı da yükselttik mi bu hastalığı hep birlikte selametle atlatmış olacağız inşallah.
Desteğiniz ve emeğiniz için şimdiden teşekkür ediyoruz.
Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir