Deniz Köken: Kişileri değil projeleri seçmeliyiz

Deniz Köken: Kişileri değil projeleri seçmeliyiz

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Alibeyköy Osmanlı Park Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltıda Emniyettepe ve Güzeltepe mahallelerinin esnafı ile bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.

Gerçekleşen programda Başkan Adayı Deniz Köken’e AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş eşlik etti.

“BU SEÇİM HEPİMİZİN SEÇİMİ”

31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan seçimleri işaret ederek, “Aslında bu seçim sadece bizim değil hepimizin seçimi” diyen Deniz Köken, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“2019’u 2023’e götürecek olan hedeflerimizi gerçekleştirmek açısından büyük önem taşıyor. 2023 bizi ikinci bir yüzyılın başlangıcı olacak  döneme götürecek olan bir yıl. 21. Yüzyılın en önemli aşaması diyebiliriz.

Bu yüzden bu seçimi sadece benim seçimim ya da AK Parti’nin seçimi olarak algılamayın. Sizin de, sizin çocuklarınızın da, sizin neslinizin de yaşayabileceği şehirleri oluşturmak için nasıl yapmamız lazım diyenlerin seçimi aslında.”

“KİŞİLERİ DEĞİL PROJELERİ SEÇMELİYİZ”

Şahısların değil projelerin seçilmesi gerektiğini vurgulayan Deniz Köken, “Kişiler değil projeler önemli, kişileri değil projeleri seçmemiz lazım. Çünkü şehrimizi yapacağımız bu eserlerle geleceğe taşıyacağız. Şehrimizin kültürünü devam ettireceğiz” dedi.

“EVDEKİ KURALLARA SOKAKTA DA UYARSAK SORUNLARI ÇÖZMÜŞ OLURUZ”

“İstanbul’da gezerken 10. Yüzyıl eser, 13. Yüzyıl eseri diyoruz, bunları yapanlar yok eserler var ve kalıcılar” diyen Deniz Köken, “Şehirleri kendi evimiz gibi görmeliyiz” diyerek şöyle konuştu:

“Şehirler bizim evimiz gibi, evimize nasıl bakıyorsak şehirlere de öyle bakmamız lazım. Bir evin içinde koltukları üst üste koymadığımız gibi, şehirde de kaldırımlara araçlarımızı koymamamız lazım. Yemek masasının üzerine televizyon koymadığımız gibi, şehir içinde de olup olmadık yerlere enteresan yapılar koymamamız lazım. Evde uyduğumuz kurallara sokakta da uyarsak çoğu sorunu çözmüş oluruz”

ESNAFIN SORULARINI YANITLADI

Deniz Köken konuşmasının ardından esnaftan gelen soruları cevapladı, talep, öneri ve şikayetleri dinledi.

Program, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir