DENİZ KÖKEN İŞİ SIKI TUTUYOR!

DENİZ KÖKEN İŞİ SIKI TUTUYOR!

Ak Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Eyüpsultan’da bulunan Derneklere, sivil toplum kuruluşlarına devamlı ziyaretlerde bulunan Deniz Köken’e desteğini esirgemeyen Ak Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, tüm saha çalışmalarında Deniz Köken’in yanında.

“2023 ve Sonrası Türkiye İçin Daha Çok Çalışmalıyız”

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Eyüpsultan Akşemsettin Mahallesi’nde bulunan Ordu Mesudiye Badal Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, dernek üyeleriyle sohbet ederken, onların taleplerini ve sorunlarını dinledi.

AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit ve AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı ziyarette, Köken, projeleri hakkında bilgi verdi. İlçenin sorunlarının derinlemesine analiz edildikten sonra ortak akılla çözüleceğini dile getirdi.

“Biz şehrimizi nasıl daha sorunsuz, yaşanılabilir bir şehir haline getiririz. Bunun mücadelesini vermeliyiz” diyen AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, “Bu bir yerel seçim ama ‘2023 ve 2023’ten sonra Türkiye nereye gidecek ve nerede olması gerekiyor’ konusu da son noktası olan bir bölüm. Eğer küçük bile olsa bir tökezleme yaşarsak 2023 ve 2023 sonrası için sıkıntılar da bizi bekliyor olacak. Bunu sizler zaten biliyorsunuz. Şehre ve şehirciliğe dair ne yapabiliriz. Bu insanlar yaşadığı şehirde nasıl mutlu olabilirler. Yaşadığımız şehri huzurlu ve mutlu yapmalıyız ki buradan insanlar başka yerlere gitmesinler. Hep bizim dostlarımız burada yaşasınlar. Bazı şeyleri yeniden masaya yatırmalıyız. İstişare yapmalıyız. Yerel yönetim demek halkın kendi kendini nasıl yönettiği sistemi en iyi ortaya koyduğu yerdir.” dedi.

“Bilgi havuzu oluşturacağız”

Ortak aklın çok önemli olduğunu dile getiren Köken sözlerini şöyle sürdürdü: “Yerel meclisleri, mahalleleri de yönetim içine dahil etmek istiyorum. Görüş alış verişini daha sağlıklı, daha ulaşılabilir hale getirmek istiyorum. Herkes rahat bir şekilde düşüncelerini bizimle paylaşsın istiyorum. Bilgi havuzu oluşturacağız. Vatandaş ne istiyorsa onu yapalım. II. Beyazıt döneminde bir anket yapılıyor. Halk ne ister diye bir soru soruyorlar. Şöyle bir cümle çıkıyor. Halk devletin uyanıklığında uyumak ister. Bizim vatandaşlarımız belediyesine güvenmek istiyor. Belediyesinden doğru hizmet almak istiyor. Bizim vatandaşımıza, vatandaşımızın bize güvenmesi lazım. Bu karşılıklı sık görüşmeyle olur. Bütün STK’ları işin içine dahil etmekle olacak. STK’larla en az 2 ayda 1 meclis gibi bir araya gelmeyi planlıyorum. Şehrin belediyesiyle bir araya gelsinler. Kendi sorunlarını bizimle paylaşsınlar. Ayrıca bir şey daha söyleyeyim. En çok çalışan derneğin bir köyünü Eyüpsultan ile kardeş yapacağız. O köyü örnek köy projesine dahil edeceğiz.”

Adem Koçyiğit: “Bizi hiç yalnız bırakmadınız”

Herkese hitap edecek prolerinin olacağını söyleyen AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit ise, “Bizim her mahallemizde, her mahallemizdeki gencimize, yaşlımıza, çocuğumuza dokunacak projelerimiz var. Proje ekibimiz bunları kendi bünyesinde çalışıyor. Sizlerle buluşturacağız. Projeler lansmanı yapacağız. Sizlerin destekleri çok önemli. Ordulu hemşehrilerimiz Eyüpsultan’da bizi bugüne kadar hiç yalnız bırakmadılar. Desteklerini hiç esirgemediler. İnşallah bu desteği bu seçimlerde de sizlerden istiyoruz.” dedi.

Deniz köken’den gençlere müjdeler

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı’nın düzenlediği programda Eyüpsultanlı gençlerle bir araya geldi.

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, AK Parti Eyüpsultan Gençlik Kolları’nın İslambey’deki seçim irtibat bürosunda düzenlediği ‘Gençlik, Abisi ile Buluşuyor’ isimli programda gençlerle bir araya geldi.

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen programa Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Yücel Erence, İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, Gençlik Kolları Başkanı Cihat Biradlı ve çok sayıda genç katıldı.

Köken: kendinizi hafife almayın

Gençlerin bütün sorun ve önerilerini tek tek dinleyen Köken, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünlere Beyoğlu Gençlik Kolları Başkanlığı’ndan geldiğini söyleyerek kendilerini hafife almamalarını istedi.

1989 yılında 25 yaşındayken Gençlik Kolları Başkanı, 29 yaşındayken ise belediye başkan yardımcısı olduğunu kaydeden Köken, ‘’İstanbul’da benden daha genci yoktu. Demek ki isteyince oluyor. Tuğlaları yere sağlam koyarak bir yerlere çıkabilirsiniz. Başkalarının mağduriyeti üzerinden iktidara gelme konusu hiçbir zaman uzun vadeli olamaz. Cumhurbaşkanımız tırnaklarıyla kazıyarak bir yere gelmiştir. Bu kendiliğinden olan bir şey değil. Tüm bunlar mücadele, azim ve gayretle oluyor. Sizler de  20 yıl sonra nasıl bir Eyüpsultan görmek istiyorsunuz bunu tasarlıyor olmanız lazım’’ şeklinde konuştu.

Köken: seçim çalışması değil fikir jimlastiği yapıyoruz

Gençlik toplantılarına büyük önem verdiğini belirten Köken,  ‘’Bu programı seçim çalışması olarak değil fikir jimnastiği olarak görüyorum. Şehircilik bir bilim dalıdır. İnsan hasta olduğunda doktora şehir hasta olduğunda belediyeye gidilir’’ dedi.

Köken: gençler liseyi yüzme öğrenerek bitirecek

Programda yapacağı projelerden de bahseden Köken, ‘’Benim dönemimde bir çocuk liseyi yüzme öğrenerek bitirecek.  4. veya 5. sınıfta öğrenciler beden eğitiminde yüzme eğitimi alacaklar. 2018 yılında boğulma vakası 700 civarında. Matematikten önce bence hayatta kalmayı öğretmemiz lazım. Yüzme havuzu, spor kompleksi ve futbol sahasıyla bu bölgeyi buluşturmamız lazım’’ ifadelerini kullandı.

Köken: ne kadar boş alan varsa gençlere temin edeceğiz

‘’Ne kadar boş alan varsa oraları çocuklara ve gençlere spor alanı olarak temin edeceğiz ve etmemiz lazım’’ diyen Köken, ‘’Bunları laf olsun diye söylemiyoruz. İstanbul büyük bir metropol ise onun başkenti Eyüpsultan olmalıdır. Bu şehre uygun projeler üretip iyi bir eğitim modeli vermemiz lazım. Sorunları çözemezsek 10 sene sonra yeni bir aday geldiğinde yine aynı şeyleri konuşuyor oluruz’’ şeklinde konuştu.

Köken: gençleri nerede buluşturabiliriz bunun için çalışıyoruz

İlçede gençlerin bir araya gelebileceği alanlar oluşturmak istediklerini söyleyen Köken, ‘’Spor salonları yapsak bile bir köşesine mutlaka kültür merkezi yapacağız. Spor salonu yapamıyorsak hiçbir kafeteryayı kitapsız bırakmayacağız. Mahallede yer varsa mahallede yoksa iki veya üç mahallenin ortasına yapacağız. İlk yapacağımız işlerden bir tanesi gençleri nerde buluşturabiliriz. Bunun çalışmasını yapıyoruz. İlk etapta mahalleler nefes alsın diye bunları hayata geçirmemiz lazım.

Bana göre spor salonları meselesi çok daha önemli. İstiyoruz ki liseyi bitirmeden her gencin bir lisansı olsun. Bu da  sadece futbolla olmaz. Salon sporlarının ilk etapta en azından bir bölümünü hayata geçirerek insanların oradan yararlanmasını sağlamalıyız. Sultan Center’ı spor salonu ve arkasındaki parkla beraber bir yaşam alanı haline getirilmesiyle ilgili bir çalışmamız var’’ ifadelerini kullandı.

Köken: türkiye’yi uyuşturucuyla dize getirmeye çalışıyorlar

Son olarak Türkiye’yi terörle dize getiremeyen dış güçlerin, uyuşturucuyla dize getirmeye çalıştığını ve bu konunun çok önemli olduğunun altını çizen Köken, ‘’Uyuşturucuyla ilgili okullara ve rehber hocalarına eğitimler vereceğiz. Bununla ilgili bir merkez açacağız ve büyük merkezlerle sürekli bağlantı içerisinde olacağız. Türkiye’yi terörle dize getiremeyen dış güçler, uyuşturucuyla bizi dize getirmeye çalışıyor. Bu dış mihrakların özel bir projesidir. Kesinlikle ihmal edilecek bir konu değildir. Teşkilat bilinci olarak eğitim konusunda elimizden ne geliyorsa yapacağız’’ dedi.

Deniz Köken: “Şehrin ve İnsanın İnşasını Birlikte Gerçekleştireceğiz”

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, vatandaşlarla buluşmaya, onların sorunlarını dinleyip görüş alışverişinde bulunmaya devam ediyor.

AK Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Eyüpsultan Silahtarağa Mahallesi’nde bulunan Ordu ili Hasancık ve Çevre Mahalleleri Derneği’ni ziyaret etti. Köken burada, dernek üyeleriyle sohbet ederken, onların taleplerini ve sorunlarını dinledi.

Köken, dernek ziyaretinin ardından mahalle esnafını dolaştı. Bir esnaf lokantasında oturarak vatandaşlarla sohbet etti.

AK Parti İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu  üyelerinin de katıldığı ziyarette, Köken, projeleri hakkkında bilgiler verdi. Vatandaşların sorunlarını STK’larla işbirliği yaparak çözeceklerini dile getiren Köken, gönül belediyeciliği vurgusu yaptı.

 

“Eyüpsultan istanbul’un başkentidir”

“Bu başlangıcımız olsun. Bundan sonra hep birlikte tekrar bir arada olalım” diyen AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken şöyle konuştu: “10 yıl burada Belediye Başkan Yardımcısı olarak hizmet ettikten sonra Antalya, Erzurum ve Gaziantep’i dolaşıp oralarda da hizmet verdik. Cumhurbaşkanımızın talebi ve tavsiyesi ile oralara gittik. Burada yaptığımız hizmetleri oralara taşıdık. Kendi memleketimize tekrar geri döndük. Ordu’da doğduk. İstanbul’da yeşerdik. Dal verdik. Budak verdik. İstanbul önemli bir şehir. İstanbul’u dünya şehri kabul ederseniz Eyüpsultan onun baş şehridir. İstanbul koca bir ülke ise, Avrupa’da İstanbul nüfusu kadar kalabalık çok az ülke var. Eyüpsultan bu yüzden çok önemlidir. İstanbul’un başkentidir. Eyüpsultan için önemli işler yapılması gerekmektedir. Önce Allaha sonra sizlere güvenerek bu işlere talip olduk. Bu şehre hizmet vermek için kim ne katkı koyarsa karşılığını alır. Biz sizlere inanıyoruz. Sizler de bize inanın.”

 

“Gönüllere de yollar döşemek lazım”

Bundan sonra slogan belediyeciliği değil icraat belediyeciliği yapacaklarını dile getiren AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken sözlerini şöyle sürdürdü: “ Şimdiye kadarki uygulamalarımızda neleri yaptık. Neleri eksik yaptık. Nerede yanlış yaptık. Bunların hepsini düzeltelim ve bu şehirde bir inşa faaliyeti gerçekleştirelim.Şehrin inşasını ve insanın inşasını birlikte gerçekleştirelim. Sadece şehirlere yollar döşemekle bu işler olmuyor. Gönüllere de yollar döşemek lazım. Cumhurbaşkanımızın her zaman işaret ettiği uygulamalardan biri bu. Gençlerle ilgili projelerimiz var. Yakın bir zamanda projeler lansmanı gerçekleştireceğiz. Sizlerle projelerimizi ayrıntılı bir şekilde paylaşacağız.”

 

 

 

 

 

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 70
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir