Deniz Köken , CNN Türk’e konuk oldu

Deniz Köken , CNN Türk’e konuk oldu

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, konuk olduğu CNN Türk 10’dan Sonrası programında 7 okulu hizmete açacaklarının müjdesini verdi.

31 Mart Yerel Seçimlerine doğru projelerini açıklamaya devam eden AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, CNN Türk’te yayınlanan 10’dan Sonrası programına konuk oldu. Programda Sultan Arınır’ın sorularını cevaplandıran Köken, vatandaşın yaşam kalitesini yükseltecek projelere öncelik verdiklerini kaydetti.

Eyüpsultan’da ciddi bir okul eksiği olduğunu söyleyen Köken, “Bunu da hükümetimizle ve İstanbul Valimizle görüştük, gündemimize aldık. İlk etapta 2019 yılı içerisinde 7 adet okulun yapımı çalışmalarına başlanacak inşallah” dedi.

“Kültür Merkezleri ve Gençlik Merkezleri Yapmamız Lazım”

Eyüpsultan’da genç nüfusun yoğun olduğunu vurgulayan Deniz Köken programda şunları kaydetti: “Burada spor salonları, kültür merkezleri, tiyatrolar ve küçük cep sinemalarının olması lazım. Çünkü bu kadar genci okuldan çıktıktan sonra oyalayacağınız yer yok. Kültür merkezleri, gençlik merkezleri, gençlerin etüt yapabileceği merkezler ve üniversite hazırlıkları ile ilgili, kendilerini geliştirebilecekleri mekanlar konusunda eksiklerimiz var. Bu 5 yıl içerisinde bunları tamamlamış olacağız”.

Genç nüfusun istihdamına yönelik konuyla ilgili bölgenin kültür ve turizmini doğru kullanmaları gerektiğini ifade eden Deniz Köken, “Feshaneyi müze yaparsak, Haliç’in içindeki adaları yaşam alanı haline getirebilirsek, Haliç’e kürek yarışları ile ilgili bir özellik kazandırabilirsek, Piyer Loti ve camiyi de içine katarak hem yerel hem de yabancı turisti çektiğimizde burası çok farklı olacak” dedi.

“Otopark Sorunu, Toplu Taşımayı Teşvik Ederek Çözülebilir”

Alibeyköy-Sirkeci tramvay hattı ve Vezneciler-Habipler metro hattı projelerinin tamamlanmak üzere olduğunu belirten Deniz Köken, trafik ve otopark sorununu ancak toplu taşımayı teşvik ederek çözebileceklerini söyledi. Ayrıca İstanbul’un fethiyle yaşıt olan Eyüpsultan’ın kendi içinde bir müzesi olmadığını vurgulayan Köken, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte bunun altyapısının oluşturulduğunu ifade etti.

Projelerinin merkezine çocuk, kadın, genç, yaşlı ve engellileri oturttuklarını vurgulayan Deniz Köken, kadınların sosyal alanlarının çok az olduğunu söyledi ve şöyle devam etti: “Bütün parklarda kadın noktaları yapmayı düşünüyorum. Kadınlar hem yönetsinler hem parkları korusunlar, onların eli değdiğinde daha farklı olacaktır. Kadın lokalleri yapmaya çalışacağız. Kreş hizmetini de mutlaka doğru yerde, doğru mekanda vermemiz lazım. Engellilerle ve yaşlılarla ilgili gündüz bakım merkezleri yapmamız lazım. Evde bakım hizmetini de doğru vermemiz lazım. Bununla ilgili de ciddi çalışmalarımız var”

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 34
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir