Cumhuriyet Yürüyüşüne büyük ilgi

Cumhuriyet Yürüyüşüne büyük ilgi

CHP Eyüpsultan İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü ve fener alayına büyük bir ilgi oldu. Bando eşliğinde marşlarla Rami Meydanı’ndan Eyüp Meydanı’na yapılan yürüyüşe binlerce kişi katıldı.

Eyüp Meydanına gelen kortej bir dakikalık saygı duruşundan sonra İstiklal Marşımızı okudu. İstiklal Marşının okunmasının ardından CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı bir konuşma yaptı.
Başkan Akçiçek konuşmasında,
29 Ekim; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verilmiş; 20.yüzyılın en büyük ve onurlu mücadelesi olan İstiklal Savaşı’nın, zaferle sonuçlanmasını takip eden süreçte, modern Türkiye Cumhuriyeti’nin doğduğu gündür.
Modernleşme devrimi içinde Cumhuriyet; özgürlükçü demokrasiye giden yolda atılmış en büyük adımdır.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, üzerinde yükselmek için temel aldığı değerlerin yanısıra özgürlükçü demokrasiye olan bağlılığı ve tutkusu en güçlü şekilde ifade edilen bayramdır.
Hukukun üstünlüğü yerine, güçlülerin hukukunu kurmaya çalışan, milletin egemenliğini bir dikta egemenliğine dönüştürmek isteyenlerin asla basaramayacaklarını bilmenizi isterim. Çünkü cumhuriyet demokrasi demektir. Cumhuriyet halk partisi olarak; cumhuriyetin temel değerlerini, demokrasinin bütün kurumlarını ve kuvvetler ayrılığını baskı altına almış bir iktidara karşı; parlamenter demokrasi, insan hakları ve özgürlükler konusundaki mücadelemizi kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz” diyerek katılımcıların bayramlarını kutladı.
Başkan Akçiçek’in konuşmasının ardından havai fişek gösterisi düzenlendi.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 26
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir