Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başladı

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başladı

95. yılını kutladığımız Cumhuriyet Bayramının kutlamaları 28 Ekim Pazar günü başladı.

Kutlamalar bugün saat 11:30’da Edirnekapı şehitliği’nde başladı. Mehmet Akif Ersoy’un ve şehitlerimizin kabir ziyaretlerinin ardından Hükümet Konağında Atatürk anıtına çelenk sunumu yapıldı. İlk Çelengi Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek sundu. Ardından Garnizonu temsilen Binbaşı Zafer Ersin Erhan ile Eyüp Belediyesihi temsilen Cemal Memiş çelenklerini sundular. Ardından Sırasıyla Ak parti, CHP ve Vatan Partisi çelenk sunumlarını yaptılar. Siyasi parti çelenklerinin ardından STK çelenklerinin sunumu yapıldı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından son buldu.
Törene Kaymakam Dölek’in yanısıra, garnizonu temsilen Binbaşı Zafer Ersin Erhan, Eyüp Belediyesini temsilen Cemal Memiş, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sadık Tatar, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Kumlu, CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Sinan Akçiçek, SP Eyüpsultan İlçe Başkanı İlker Çiftçi, Ak Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Yardımcısı Ali Rıza Yavuz, 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde CHP’den aday adaylıklarını açıklayan, ADEF Genel Başkanı Saim Diken, Emel Bilenoğlu, Mustafa Tüysüz, Hüseyin Selami Çelebioğlu, daire amirleri, muhtarlar, partililer ve kaabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.
Törenlerin devamı 29 Ekim 2018 Pazartesi günü 09:30’da Kaymakam Dölek’in tebrikleri kabulü ile başlayacak ve 10:30’da Eyüp Kültür ve Sanat Merkezin’de yapılacak törenle devam edecek.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir