Çocuk Meclisi’ne Başvurular Başladı!

Çocuk Meclisi’ne Başvurular Başladı!

Eyüpsultan Belediyesi, hayata geçirmeyi planladığı çalışmalar, fikirler ve proje önerileriyle birlikte tüm çocukları Çocuk Meclisi’ne bekliyor.

Çocukların görüşlerini, fikirlerini, çözüm önerilerini özgürce ifade edebildikleri, tavsiye kararları aldıkları ve çocuk haklarını öğrendikleri Çocuk Meclisi’ne yeni dönemde Eyüpsultanlı tüm çocuklar başvurabilecek.

Gazi Meclisi ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ziyaretleri

Eyüpsultanlı çocukların oluşturduğu Çocuk Meclisi, önceki yıllarda Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne ziyaretler gerçekleştirdi.

Bunların yanı sıra Eyüpsultan Çocuk Meclisi, “Bir Kalem de Sen Getir” projesini hayata geçirerek Gaziantep’te bulunan mülteci kampına kırtasiye yardımı topladı. Ayrıca çocuklar kampa gerçekleştirdikleri ziyaret sonrasında ödül olarak şehir turuna katıldı.

4’üncü ve 8’inci sınıf arası çocuklar başvurabilecek

Yeni dönemde Çocuk Meclisine 4’üncü sınıf ile 8’inci sınıf arası Eyüpsultan’da ikamet eden ya da okuyan tüm çocuklar başvuru yapabilecek.

Daha güzel çalışmalara katkıda bulunmak ve görüşlerini sunmak isteyen öğrenciler, ayrıntılı bilgi ve randevu için 440 15 35 numaralı telefondan bilgi alabilir.

 

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir