ÇKD Dostları ile Buluştu!

ÇKD Dayanışma Gecesinde Dostları ile Buluştu!
ÇKD-Çağdaş Kadınlar Derneği 07 Aralık 2018 Cuma günü saat 19.00 da düzenlemiş olduğu Geleneksel Dayanışma Gecesinde Dostları ile Buluştu
Gecenin sunuculuğunu İlknur Kaplan Yaptı.


ÇKD-Çağdaş Kadınlar Derneği geleneksel dayanışma gecesine Gazeteci Can Ataklı, yazar İhsan Eliaçık, Şair Serdar Samancı,Sanatçı Tolga Sağ, Belkıs Akkale, CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan,CHP eski Milletvekili Beyoğlu Belediye Başkan Aday Adayı Dursun Çiçek,İyi Parti İl Başkan Yardımcısı,Ayşe Çağlayan,CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Sinan Akçiçek, CHP Eyüpsultan Kadın Kolları Başkanı Yasemin Şişci, CHP Gençlik kolları Genel Başkan Yardımcısı İlker Topuz,CHP Eyüpsultan Gençlik Kolları Başkanı Direnç Çeliker,CHP Eyüpsultan Belediye Başkan Aday Adayı,Emel Bilenoğlu,Saim Diken,Mustafa Tüysüz,Cemal Özdemir,HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, Adalet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sahavet Filiz Erdoğdu ve davetliler katıldılar.
Gecenin Açılış Konuşmasını ÇKD Genel Başkanı Sakine Sayar yaptı.


Sakine Sayar Konuşmasın da,
“Bizler çağdaş cesur Türk kadınları olarak yönetim kurulu arkadaşlarımız ile birlikte 13 Nisan 2018 tarihin de dernekler müdürlüğüne dilekçemizi vererek kuruluşumuzu gerçekleştirdik.
Muhteşem bir açılış ile siz değerli dostlarımızın da katılımı ile Eyüpsultan, Alibeyköy de bulunan Genel merkezimiz de faaliyetlerimize başladık.
Öncelikle bizler bu yolda yürürken bizden desteklerini esirgemeyen daima mücadelemize katkı sunan başta Çağdaş Kadınlar Derneğimizin onur kurulu üyesi Emel Bilenoğlu, Çok kıymetli Saim Diken Başkanıma ve tüm dostlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarım.
Çok kıymetli dostlar elbette kısa süre için de gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikleri siz dostlarımız sayesi de birlikte yaptık. Bizler örgütlü mücadelenin ne anlama geldiğini çok iyi biliyoruz daha birçok etkinliği birlikte dayanışma için de sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz.
İyi ki varsınız iyi ki birlikte mücadele ediyoruz…
İki gün önce kutladığımız 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü; Türkiye’de kadınlara seçme ve seçilme hakkının verildiği ve bunun dünyada kutlanmasını sağlayan özel bir gün olarak kabul edilmektedir.
Bunun için Çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e ve mücadele arkadaşlarına şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.
Yazar İhsan Eliaçık da bir konuşma yaptı. Eliaçık’ın konuşmasının ardından ÇKD Onur üyesi ve CHP Eyüpsultan Belediye Başkan Aday Adayı Emel Bilenoğlu’na dernek çalışmalarına yapmış olduğu katkılardan dolayı plaket verildi.
CHP Eyüpsultan Belediye Başkan Aday Adayı Saim Diken’e ÇKD Çalışmalarına yapmış olduğu katkı nedeniyle plaket verildi.
Konuk yazar ve sanatçılara plaket ödülü verildi.
Kaynak: Haber Etkin

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 31
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir