CHP’DEN SERT AÇIKLAMA..

CHP’DEN SERT AÇIKLAMA..

Eyüpsultan Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde ihalesini yaptığı ve sadece bir firmanın katılarak, 2 milyon 115 bin liralık ihaleyi aldığı “Zaman Yolculuğu Projesi” hakkında Eyüpsultan Belediyesi’nin CHP’li meclis üyeleri Medya Haliç’e konuyla ilgili bir açıklama yaptılar. Grup Başkan Vekili Mustafa Tüysüz’ün okuduğu açıklamada, CHP’li meclis üyeleri, “Belediye Başkanı Deniz Köken’i bu yanlıştan dönmeye davet ediyoruz” dediler.
CHP Eyüpsultan Belediye Meclis Üyesi Nilgün Çelik Esentepe, Eyüpsultan Belediyesi Meclisi Temmuz ayı bileşiminde  ‘’Zaman Yolculuğu Projesi’’ adı altında 2 milyon 115 bin liralık bir ihaleye dikkat çekerek sözlü soru önergesi vermişti.
10 Temmuz 2020 tarihinde  düzenlenen bu ihaleye tek başına katılan ve sahibinin Ak Partili bir yönetici olduğu vurgulanan MTE Yapı Ticaret Anonim Şirketi 2 milyon 115 bin TL teklif vererek ihaleyi almıştı.
Konuyla ilgili olarak Medya Haliç’e bir açıklama yapan CHP Grubu, bu projenin belediye tarafından ne kadar gerekli olduğunun açıklanmasını isterken, belediyenin borç batağında olduğunu, personel maaşlarının ödenmesinde zorluk çekildiğini ve kredilerle ödendiğini belirterek, “Başkan Deniz Köken’i bu yanlıştan dönmeye davet ediyoruz” dediler.
Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir