CHP’de aday sayısı 3 oldu!

DOĞAN SARITAŞ CHP EYÜPSULTAN İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Doğan Sarıtaş 22,Aralık 2019 pazar günü saat 14.00 da CHP Eyüpsultan İlçe Başkanlığın da düzenlemiş olduğu toplantıda CHP Eyüpsultan İlçe Başkanlığına adaylığını açıkladı.
haberetkin.com’un haberine göre, Doğan Sarıtaş Konuşmasında şunları kaydetti:
Bizler tarihin her döneminde vurulduk ama her defasında daha büyük bir şekilde var olduk.
Her türlü kötülüğe ve kibre karşı sadece iyilik diyen Mevlana’nın sevgisi ve hoş görüsüyle, idam sehpasında dahi haklı davasından dönmeyen Pir Sultan’ın kararlılığıyla, tüm vatan düşman tarafından kuşatılmış ve teslim bayrağı çekilmişken bir ulusu küllerinden var eden Mustafa Kemal ATATÜRK’ün liderliğiyle, emperyalizme ve onun iş birlikçilerine karşı tam bağımsız bir Türkiye mücadelesinde hayatlarını ortaya koyan Deniz’lerin adanmışlığıyla,iktidarın faşizan uygulamalarına karşı isyan çığlığı olan gezi direnişinde yitirdiğimiz canlarımızın, yiğitlerimizin yarınlara olan inancıyla, Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun maruz kaldığı tüm saldırı ve tehditlere rağmen, hak hukuk adalet yolundaki azmiyle sizleri selamlıyor, hepinize hoş geldiniz diyorum.
Kıymetli yoldaşlarım. Bugün burada partimizin gençlik kollarından yetişmiş bir kardeşiniz olarak, tarihimizden aldığım güç ve geleceğe duyduğum heyecanla ilçe başkan adaylığımı açıklamanın onurunu ve mutluluğunu yaşamaktayım.
İşte yapmak istediğim tüm çalışmaları bu amaç ışığında planlıyorum: Biz olabilmek! Çünkü biliyorum ki Biz olamadığımız takdirde hep eksik hep yarım kalacağız. Bu nedenle mutlaka Biz olmalıyız.
DOĞAN SARITAŞ KİMDİR?
Doğan Sarıtaş 1980 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Daha çocukken başlayan sosyalliği tüm hayatına sirayet etmiştir. Küçük yaşlarda birçok yarışmalarda derece almış ve arkadaşları arasında çok sevilen bir çocuk olmayı başarmıştır.
Aslen Sivaslıdır ve doğduğu günden bugüne değin Güzeltepe mahallesinde ikamet etmektedir.
İlk ve orta öğrenimini Güzeltepe İlköğretim Okulunda tamamladıktan sonra Liseyi, Türk-Alman Mesleki eğitim merkezinde endüstriyel elektronik bölümünde okudu. Gerek ilköğrenim gerekse Lise yıllarında oldukça zeki ve çalışkan bir öğrenci olarak tüm öğretmenlerinin ve arkadaşlarının takdir ve sevgisini kazanmayı başardı.
İlerleyen yıllarda müziğe olan düşkünlüğü giderek artmaya başladı ve Evrensel kültür merkezi ile idil kültür merkezinde gitar eğitimleri aldı.
Lise eğitiminin son yıllarında, idil kültür merkezinde dönemin ve günümüzün en başarılı müzik gruplarından olan Grup yorumla yolları kesişti.
Müzik artık bir tutkuydu onun için.
Bu tutkuyla idil kültür merkezi bünyesinde ‘yağmurla gelen’ müzik grubunda gitar çalmaya çaldı.
1998 Mart’ında gazi olayları kapsamında göstermiş olduğu devrimci duruş ve mücadeleden ötürü tutuklanarak Ümraniye ceza evinde 6 ay tutuklu kaldı.
Daha sonra hayatında en güzeli sayfayı açmak için hayatının aşkıyla, müstakbel eşi Özlem Hanımefendiyle nikah masasına oturdu ve bu mutlu evlilikten Doğa Asya ve Eylül Bade isimlerinde dünyalar güzeli 2 kız çocuğu dünyaya geldi.
2008 yılında Cumhuriyet Halk Partisi üyesi oldu ve CHP saflarında mücadele etmeye başladı.
Hızlı bir ivme yakalayarak özellikle genç arkadaşlarının çok sevdiği bir abi olmayı başardı ve Cumhuriyet Halk Partisi’nde en önemli görevlerinden birisi olan Gençlik Kolları Başkanlığı görevine seçildi. 2009 – 2011 yılları arasında bu görevi oldukça başarılı bir şekilde yerine getirdi.
Görevinde göstermiş olduğu üstün başarı ve Eyüp örgütünün takdirle karşıladığı çalışmaları neticesinde, 2012 yılında partide gençlik kollarından ana kademeye geçerek İlçe yöneticiliği görevinde bulundu.
Siyasi parti çalışmalarının yanında sosyal alanda da başarılı işlere imza atmış ve birçok sivil toplum kuruluşu ve dernekte gerek başkanlık gerekse yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.
Sonrasında CHP içerisinde aktif olarak görevlerine devam etti, birçok kongre delegeliği deneyimledi ve 2017 yılında ise ilçe başkanlığı görevine talip oldu.
Bu kongre döneminde, Parti içinde birliğin, bütünlüğün ne olduğunu çok iyi bilen kişiliği ile yolun açılması konusunda gösterdiği özveri ve yaşından beklenmeyecek olgunluktaki tutumu ile Tüm Eyüpsultan örgütünün takdirini kazandı.
Kaynak: haberetkin.com
Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir