CHP Basınla buluştu

CHP Basınla buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi Eyüpsultan Belediyesi Meclis üyeleri, belediye sosyal tesislerinde Eyüpsultan basını ile buluştu. Kahvaltılı toplantıda Eyüpsultan’ın sorunları ve olası çözümleri masaya yatırılırken, basın mensuplarının soruları oldukça hararetli bir toplantı yaşanmasına neden oldu.
Toplantıda ilk konuşmayı CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Doğan Sarıtaş yaptı. Başkan Sarıtaş konuşmasında, “Hepimiz Eyüplüyüz, Eyüpsultan için mücadele ediyoruz. Haber yapmak en büyük hakkınız, haberlerin daha doğru ve detaylı olması için sizlere bir telefon kadar yakınız” dedi.
Başkan Sarıtaş’ın ardından konuşan, Grup Başkan Vekili Mustafa Tüysüz ise, “ Biz belediye meclis grubu olarak görev yapıyoruz. 14 kişiyiz. Belediye Meclisinde önergelerimizle büyük bir hizmet veriyoruz. Eyüpsultan hnalkının sorunları için elimizden geldiği kadar mücadele ediyoruz. En büyük sorunumuz işsizlik ve istihdam sorunudur” dedi.
Grup Başkan Vekili Mustafa Tüysüz’den sonra söz alan Ali Haydar İşkar’da “ Danıştay soruşturması ile ilgili soru önergesi verdik, çok önemli usulsüzlükler tespit edilmişti. Bunların tekrar yaşanmaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Belediyenin kamuya ve bankalara ciddi anlamda borçlu olduğunu belirttik. Borçlanmalarla faiz giderlerinin çokluğunu da belirttik. 2019 yılını değerlendirirken belediyenin çok büyük bir projesinin olmadığını gördük ve başkana iletmiştik. İmar sorunlarıyla ilgili her oturumumuzda sorunların devam ettiğini ve çözüm konusunda destek verdiğimizi belirttik. Trafik sorununun çözümü, otopark ve kreşler yapılması konusunun çözülmesi gerektiğini ve bu dönem gözle görülür projelerin getirilmesi gerektiğini belirttik” diye konuştu.
Ali Haydar İşkar’dan sonra söz alan Filiz Gökçe’de İmar Komisyonu’nda yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Gökçe, “Çırçır’da bir cemaat kılıfına uydurmuş, yolu kapatmış. Bu durumu hem kendi belediyemize hem de İBB’ye haber verdik ve konunun takipçisiyiz” diye konuştu.
Gökçe’nin ardından Zülfü Çakar söz alarak İlim Yayma Cemiyetine verilen eski belediye binaları ile ilgili bilgiler verdi.
Medya Haliç kurucularından ve Genel Yayın Yönetmeni olan Hakan Hapcıoğlu’nun Sultan Center ile ilgili sorusuna Ali Haydar İşkar, “Biz belediyenin önüne takoz koymaya gelmedik, yanlışlara hayır, doğrulara evet diyeceğiz” diye konuştu.
Hakan Hapcıoğlu’nun Eyüpspor’un borçlarıyla ilgili sorduğu soruya da Ramazan Güven cevap verdi. Güven, “ Önceleri halkın takımı olan Eyüpspor, RP iktidara geldiğinde belediyenin takımı oldu. Gidip, Galatasaray’a Erokspor’a yer veriyoruz, kendi takımımıza gecekondu bile yapamıyoruz. Eyüpspor’un başkanı Murat kardeşimiz gözükse de asıl başkanı Deniz Köken’dir” diye konuştu.
Toplantı diğer basın mensuplarının sorularının cevaplanmasının andından son buldu.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir