CHP 97’nci yaşını kutladı

CHP 97’nci yaşını kutladı

CHP Eyüpsultan İlçe Başkanlığı, CHP’nin  97’nci kuruluş yıldönümünde  Atatürk anıtına Çelenk sunumu yaptı.
Törende çelenk sunumundan sonra, İstiklal marşı okundu ve saygı duruşunun ardından  Eyüpsultan İlçe Başkanı Dağan Sarıtaş bir konuşma yaptı.

Başkan Doğan Sarıtaş konuşmasında, “Büyük Önderimiz Sayın Genel Başkanım Mustafa Kemal Atatürk; Temellerini 4 Eylül Sivas Kongresinde attığınız,9 Eylül 1923 de kurduğunuz CHP’sinin bu günkü mirasçıları olarak karşınızdayız.
Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin emperyalizim karşısındaki kararlılığını, Kuvayi Milliye’nin İşgal orduları karşısında ki azmini, 97’nci yıl dönümümüzde yüreğimizde taşıyoruz.

Yegane amacımız, sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiç bir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi inşa etmektir.
İlke ve Devrimlerinizle II Yüz Yıla Çağrı Beyannamemizin ışığında halkın iktidarında, Ülkemizi işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz.
Mücadelemiz Hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana kadar sürecektir.
Mazlum milletlerin umut ışığı olan Anadolu Devrimi’nin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarınıza, Hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, Demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum” diye konuştu.
Törende sosyal mesafe kurallarına uyulduğu da gözlerden kaçmadı.
Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir