Cevdet Yıldız: Eyüpsultan staj yeri değil!

Cevdet Yıldız: Eyüpsultan staj yeri değil!

Ak Parti’den Eyüpsultan Belediye Başkan Aday Adayı olan Cevdet Yıldız bugün  basın mensuplarıyla bir adaya geldi. Eyüpsultan’ı Eyüplü bir başkan ve Eyüplülerden oluşan bir ekibin yönetmesi gerektiğini belirten Cevdet Yıldız, Eyüp’ü tanımayan, belediyeciliği bilmeyen aday adaylarına da seslenerek, “ Eyüpsultan’da yaşayan 400 bin insanın hakkını yemeyin, burası staj yeri değil” diye konuştu.

Ak Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Aday Adayı Cevdet Yıldız 29 Kasım 2018 Perşembe günü Eyüpsultan’da basın mensuplarıyla kahvaltılı bir toplantı düzenledi. Yapılan kahvaltı sonrasında bir konuşma yapan Cevdet Yıldız, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Toplantıya Eyüp Belediyesi’nin eski müdürlerinden Vahit Olgun ile Eyüpsultan’ın tanınmış  işadamlarından Ziya Purde de katıldılar.

TEK GAYEMİZ EYÜPSULTAN’A HİZMET ETMEK

“Tek gayemiz Eyüpsultan’a hizmet etmek, bu gaye ile yola çıktık” diyerek sözlerine başlayan Cevdet Yıldız, doğma büyüme Eyüpsultanlı olduğunu anlatarak, “Sloganımız gönül ittifakı. Vatandaşlarımızla bu gönül ittifakımız hiç bitmeyecek. Eyüpsultan’ı ve Eyüpsultanlılar’ı seviyorum.  İstanbul’da partimizin 455 aday adayı var. 455 kişiden 39’u aday olacak. 455 kişiden biri olmak, bir özgüven, ben bu işi yaparım demek. Eyüp’te 400 bin nüfus var. Burada kimse kendisini dev aynasında görmesin.  Kimse vazgeçilmez değildir. Aday kim olursa olsun, süreç devam edecektir.  Belediyeciliğin okulu yoktur. Belediyede çalışarak uygulayarak öğrenilir. En güzeli ise kendi yaşadığın yere, komşularına, 24 saat birlikte yaşadığın insanlara hizmet ediyorsunuz. Belediyelerde bir çok birimlerde müdür olarak görev yaptım, bir çok vatandaşımızın sorunlarını çözdük.

Çocukluğumuzun geçtiği , yaşadığımız yer olan Eyüp’ün 5 yıl kaybetmeye tahammülü yok. Eyüp staj yapma yeri değildir. Eyüp’ü bilen insanların, Eyüplüler’in yönetmesi gerekiyor.

HER MAHALLENİN PROBLEMİ AYRI

Her mahallemizin ayrı problemleri var. 28 mahallemizde STK yöneticileri ve muhtarlarla bir araya gelip, her mahallenin birinci problemini öncelikle çözeceğiz. Eyüpsultan dünyanın 4. Kutsal yeri. Ülkemizde veya özellikle Ortadoğu’nun neresine giderseniz gidin bilinen ve tanınan bir ilçedir. Bunun için Eyüp’e 100 kişi geliyorsa bunu 300 kişiye nasıl çıkarırız, bunu düşünmek düşünmek lazım.

Hiçbir Eyüpsultanlı’nın başını yere eğdirmeyeceğiz, biz de başımızı hep dik tutacağız.  Bizim gidecek başka bir yerimiz yok. Eyüpsultan bizim evimizdir.

EYÜP’Ü EYÜPLÜLER YÖNETECEK!

Eyüp’ü Eyüplüler yönetecek. Yönetim bazında kesinlikle Eyüplüler yer alacak. Kadro güzel kurulursa, müdürler ve başkan yardımcıları sağlam olursa, Eyüplüler gittiklerinde sorunlarına buralarda çözüm buluyorsa belediye başkanına sorun çözmek için değil, sadece ziyarete giderler. Eyüp Belediyesi’nde yaklaşık 2 bin 500 kişi çalışıyor ama belediyeden aday adayı bir tek ben oldum. “ diye konuştu.

Cevdet Yıldız’ın ardından Ziya Purde’de kısa bir konuşma yaparak, “ Meclis üyeleri ve başkan yardımcıları da dışardan geliyor. Yerel basında bunlarla ilgili birşeyler yazılmıyor. Dışardan gelenler akşamları gidiyorlar, halkla muhatap olmuyorlar. Yerel basının bunlarla ilgilenmesi gerekiyor” diye konuştu.

 

 

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir