Cemal Özdemir Aday adayı

Cemal Özdemir Aday adayı
CHP’de çeşitli kadrolarda görev alan, Beşiktaş eski İlçe Başkanı, İstanbul eski İl Başkanı Cemal Özdemir Eyüpsultan Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

21 Ekim 2018 Pazar günü CHP Eyüpsultan İlçe Başkanlığı’nda açıklama yapan Cemal Özdemir aday adaylığını açıkladı.
Toplantıda ilk konuşmayı İlçe Başkanı Sinan Akçiçek yaptı. Akçiçek başvuruların 26 Ekim’e kadar uzatıldığı belirterek, 2019 Mart seçimlerinde önce Eyüp’te, sonra İstanbul’da ve sonrasında da Türkiye genelinde seçimi kazanacaklarını belirterek sözü Cemal Özdemir’e verdi.

Cemal Özdemir yaptığı konumada şunları kaydetti:
” Aday adaylığım şahsi isteklerden kaynaklanmadı. Bir grup arkadaşım, Eyüp’te seçim nasıl kazanılabilir gibi bir araştırma yapıyorlardı. Ben de dahil oldum. Araştırdık, bazı hatalar gördük. Eyüp’te seçimi kazanmanın yolunun yerel aday olduğunu gördük. Örgüt bütünlüğü ile seçimi kazanabileceğimizi gördük ve bana bu görevi verdiler. daha doğrusu tebliğ ettiler. Kabul ettim, Eyüp belediye başkan aday adayı olarak karşınızdayım. ” diye konuştu.

İttifak gerekli
Cemal Özdemir zeçimlerde mutlaka ittifak yapılması gerektiğini vurgulayarak, sözlerine şöyle devam etti:” Ön seçim talep etmekteyim. Ancak belediye meclis üyeliğinde ittifaka ihtiyaç var. Tabanda mutlaka ittifaka ihtiyaç var. Cemal Özdemir kimdir diye soracak olursanız; 1956 Sivas doğumluyum, evliyim 2 çocukluyum. Elektrik mühendisiyim. 17 yıldır Eyüp Göktürk’te ikamet etmekteyim. 1988’de Beşiktaş’ta SHP üyesi oldum. İlçe başkanlığı yaptım. 2001’de CHP’den ilçe başkanlığı ve sonrasında da İstanbul İl Başkanlığı yaptım” dedi.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 16
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir