Çelebioğlu: Ulaşılabilir bir başkan olacağım!

Çelebioğlu: Ulaşılabilir bir başkan olacağım!

CHP Eyüpsultan Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Selami Çelebioğlu Eyüp basınıyla bir araya geldi.

”1 Ekim 2018 Çarşamba günü Mihmandar’da yapılan kahvaltıda Ülke gündemi ile Eyüpsultan konuşuldu. Hüseyin Selami Çelebioğlu basın mensuplarının sorularını içtenlikle yanıtlarken, belediye başkanı olduğu taktirde Eyüpsultan’a yapacakları hizmetleri de yanıtladı. Eyüpspor ile Eyüp Stadı ile görüşlerine açıklayan Çelebioğlu aday olmaya en yakın aday adaylarından biri olduğunu ifade etti. Çelebioğlu herkes tarafından ulaşılabilir bir başkan olacağını kaydetti.

BELEDİYECİLİK MÜHENDİSLİK İŞİ

Toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hüseyin Selami Çelebioğlu şunları kaydetti:

“ Belediye kamusal bir alan. Kim olursa olsun alt yapı konusunda ahkam kesmesi doğru değil. Mühendislik sistemi bellidir. Gerek ülkemizde, gerekse diğer ülkelerde bu işle ilgili eğitimler veriliyor. Belli kriterlerin belli sistemleri vardır. Mesela bir kaldırımın yapımında veya asfaltlamada belli ktriterler vardır. Belediye başkanı burada ancak insiyatif kullanabilir. Belli kurallara uyarak insiyatif kullanmalıdır. Eyüp’ün genelinde tek bsir sorun söylemek gerekirse mühendislik hizmetlerini söyleyebilirim. Tüm mahallelerde iyi bir planlamayla iyi yatırımlar yapılabilir. Ancak mahallelerin farklı problemleri var, mesela imarla ilgili sorunlar var, yürüyecek alan sorunu var, kültürel anlamda yapısına uygun bir çalışma yok. Belediye başkanı insiyatif kullanacak aya yönettiği kentin dinamiklerini göz önüne alacak, belli bir kesime hizmet etmeyecek.

ADAYIN ERKEN AÇIKLANMASI GEREKİR

Ben herkesin belediye başkanı olacağım. Zaten CHP’nin uygulaması da böyledir. Eyüp’te nüfusun bir kısmına hitabeden bir etkinlik yapmak doğru değildir. İşin gerçeğine baktığımızda Eyüp büyük bir bölgedir. Adaylık ne kadar erken açıklanırsa o kadar iyi olur, yüksek oy almamızı kolaylaştırır. Aday kim olursa olsun çalışılması gerekir. Adaylığa en yakın isimlerden biriyim. Vatandaşlarımızdan oy isterken bana değil kendinize oy verin diyeceğim. Çünkü bu güne kadar oy verip, belediye başkanı yaptıkları Eyüp’ü iyi yönetemediler.

ESTETİK VE ŞEHİRCİLİK KÖTÜ

Elimde bir sihirli değnek olsa, Eyüp’ün yapılaşmasında, görünüm ve planlamasında estetik ve şehircilik anlamında, her yerini düzeltmek isterdim. İnsanları cezbeden kent parklarının oluşması gerekiyor. Dünyanın bir çok yerinde bu parklar var. Eyüp’te böyle bir alan yok. Yaklaşık 240 kilometrekarelik yüzölçümünün büyük bir kısmının ormanlık alan olmasına rağmen kastettiğimiz bu değil. Şehir içinde doğayla barışık bir yaşam alanı oluşturmak gerekiyor.

SARIGÜL ŞİŞLİ’DE ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Mustafa Sarıgül’ün adı Eyüp’te geçiyor. Ancak Sarıgül Şişli’de ciddi bir çalışma içerisinde, hedefi Şişli ile ilgili. Eyüp’e gel diyenler olabilir. Saygı duyuyorum, ama Şişli’de çalışmalara başladı. Eyüp’e çok yakın değil. Cuma sabahları burada kahvaltı veriyor olması, dini açıdan değerlendirilmelidir. Bu Eyüp’e aday olacağını göstermez.

BELEDİYEYİ KAZANMAK İÇİN SEÇİME GİRİYORUM

Aday olarak açıklanırsam diğer adaylara birlikte çalışmayı teklif ederim.  Aday olmak için değil, belediyeyi kazanmak için bu seçime giriyorum. Bizi halkımız destekleyecek ama örgütsel bir bütünlük de görüyorum. Eyüp’te ciddi bir Batı Karadeniz seçmeni var. Kastamonulu seçmenler 3. Sırada. Ciddi bir destekleri var. Benim ulaşılabilir olduğumu biliyorlar.

EYÜPSPOR VE STAD ÇOK ÖNEMLİ

Belediye gelirlerinin yüzde 1’inin spor kulüplerine ayni ve nakti yardım olarak verilmesi kanun gereğidir. Sadece Eyüpspor’a değil bütün kulüplere ve branşlara. Eyüpspor’un adının duyurulması ve sportif faaliyetler çok önemlidir. Sportif faaliyetlerin değişik branşlarda da olması gerekiyor. Stadın yerinin değiştirilmesi eğer daha büyük ve daha modern bir stad yapılabilecekse doğru. Ama yoksa yerinde yenilenmesi gerekir.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir