Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladılar!

Ak Parti basınla buluştu!

Ak Parti Eyüpsultan ilçe teşkilatı basın mensuplarıyla buluştu. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarına bir kahvaltı veren Ak Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit ile Ak Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, kahvaltıya katılan basın mensuplarının gününü kutladılar.

Oldukça kalabalık olan kahvaltılı programda ilk konuşmayı Ak Parti Eyüpsultan Seçim Koordinasyon Başkanı Yücel Erence yaparak, “ Çalışan basın mensubu arkadaşlarımın bu gününü tebrik ediyorum” dedi.

Ak Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit’de yaptığı konuşmada, “ Gazeteciler gününüzü kutluyoruz. Bu günde sizinle birlikte olmak istedik, sofrayı paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Yerel basın çok önemli bir kuruluştur. Eyüp’ün sorunlarını gündeme taşımakla o bölgede gözümüz, kulağımız oluyorsunuz” diyerek, partisinin İBB başkan adayı Binali Yıldırım ile Eyüpsultan Belediye başkan adayı Deniz Köken’e başarılar diledi.

Başkan Koçyiğit’in ardından mikrofona gelen Deniz Köken de bir konuşma yaparak şunları kaydetti:

“ Birbirimize ihtiyacımız var. Birlikte olursak büyürüz. Hem basın, hem siyasetçi büyür. Birlikte olursak bütün sorunları çözmüş oluruz diye düşünüyorum. Eyüpsultan bir kültür şehri ancak hala bir müzesi yok. Bunu hayata geçireceğiz, Eyüp Musiki Vakfı’nı konservatuvar haline getirebiliriz. Bu sürecin yaşandıkça güzelleşen şehir olan Eyüpsultan’a hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ardından gazeteciler tek tek konuşarak sorunları dile getirmelerinin ardından sorulara geçildi. Gazetemiz Medya Haliç’in kurucularından, Genel yayın Yönetmeni Hakan Hapcıoğlu’nun, “ Aday adaylığı sürecinde rakibiniz olan ve Eyüpsultan’da ciddi karşılıkları olan Cevdet Yıldız. Seçkin Turan ve Meclis üyesi aday adayı olan Metin Çırpan gibi isimlerle çalışacak mısınız ve devamında Eyüp Stadı ile ilgili görüşlerinizi alabilir miyim” şeklindeki sorularını Deniz Köken şöyle yanıtladı: “ Bu arkadaşlarımızla zaten beraberiz, birlikteyiz. Bir kişinin oyuyla bir şehir yönetilmez. Diğer sorunuza da şöyle cevaplayayım. Biliyorsunuz ben Eyüpspor’un eski yöneticisiyim. Çocuklarımızın spora veya sanata mutlaka yönlendirilmesinin taraftarıyım. Stadın tribün sorunu olduğunu biliyorum. İhalesi yapıldı. İlerleyen zamanlarda stadla ilgili projelerimiz var” diye konuştu.

Deniz Köken bir gazetecinin özellikle Göktürk bölgesindeki sokak hayvanları ile ilgili sorusuna da “ Öncelikle sıhhi olarak tedbir alınması, üretimlerinin durdurulması lazım. Sokağa hayvanların bırakılmasını önlemek lazım. Burlarla ilgili yasaların doğru çıkarılması gerekiyor. Bu bir kültür meselesi, bunu birlikte çözmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Toplantı katılımcıların birlikte fotoğraf çektirmelerinin ardından son buldu.

 

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 60
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir