Bir Sevdadır Eyüpsultan’a Hizmet Etmek

Bir Sevdadır Eyüpsultan’a Hizmet Etmek
Geçtiğimiz günlerde gazetemiz Medya Haliç’e özel bir açıklama yaparak Mart 2019 yerel seçimlerinde Eyüpsultan Belediye Başkanılığı için aday adayı olacağını açıklayan, ancak partisini açıklamayan Çetin Ünlü, 30 Eylül 2018 Pazar günü yaptığı bir basın toplantısında Ak Parti’den aday adayı olduğunu açıkladı.
Eyüpsultan Ensar Konağı’nda kahvaltılı bir basın toplantısı düzenleyen Çetin Ünlü, “Allah’ın izniyle bu yolda Ak Partiyle adımımızı atıyoruz” diyerek, şunları kaydetti:
Yaptığımız çalışmalarla Eyüpsultan’ın daha iyi, daha güzel ve projeler açısından ileri seviyede çağdaş, modern ve kalıcı bir yapılaşmanın, projelerin gerçekleşmesi için büyük önem içeren çalışmaların başlangıcına yaptık. Bu güzide çalışmaların Eyüpsultan için dha güzel yarınlar getireceğine inanıyoruz. Eyüpsultan bizim için çok önemli bir yer. Çünkü burada Resulullah Efendimizin sahabesi Eyüp El Ensari’nin kabri var. Bu nedenle Eyüpsultan jeopolitik olarak, din, dil, ırk ayırımı yapılmadan bütün kimliklerin birarada bulunduğu bir ilçe oluyor. Bu nedenle bizler bu yola çıkarken, Eyüpsultan için neler yapılabileceğini ve neler yapılmadığını Eyüpsultan halkıyla hep beraber karar vererek bir yola çıkma adımını attık.
Ben 20 yıllık bir belediyeci olarak, yerel yönetimlerin içinden gelen bir kardeşiniz olarak, nelerin nasıl yapılmadığını, nelerin nasıl yapılması gerektiği noktasında Eyüpsultan’da ciddi araştırmalar yaptık. Hep, şunu yaptık, bunu yapacağız diyorlar. Ama şnu söyleyebilirim; bizler, 1994 yılından beri aynı zihniyeti ve fikriyatı yürüttüğümüz insanlarla yönetiyoruz. Karadolap’ta doğmuş büyümüş biri olarak artık Karadolapta bir imarın, kentsel dönüşümün, vakıf arazilerinin, hazine arazilerinin konusunu konuşmak dahi istemiyorum. Çünkü 25 yıllık bir yönetimde artık böyle konuları konuşmak, bu problemlerin çözülemesine aklım ermiyor. Bu nedenle bizler Eyüpsultan’ın içinde bulunduğu durumun dışına çıkmak istiyoruz. Kültürel etkinlikleriyle, sosyal donatı projeleriyle, özellikle inanç turizmiyle Eyübün daha yaşanabilir bir yer olmasını istiyoruz. Yani bir gecekonduyu yıkıp yerine bir bina dikmektense, gecekonduları yıkıp yerine binalar dikip, otoparklarıyla, yeşil donatı alanlarıyla yaşanması gereken ve farklı bir ilçe olması için bu adımlarımızı atıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi muasır medeniyetler seviyesine çıkmak istiyorsak artık ileri derecede bu projeleri üretmemiz lazım. Bu nedenle bu yola çıkarken iyi hesap yaptık, iyi düşündük, nelerin nasıl olması gerektiğine karar verdik.

 
Biraz önce dediğim gibi 20 yıllık belediyeciyim. İnsanlarla ikili sohbetlerimizde insanlar artık belediyelerin kaldırım, yol, park, bahçe gibi şeylerle anılmasını istemiyorlar, çünkü bu belediyeciliğin asli görevi. Eyüpsultan’da belediyenin örnek projeleri olmalı. Bugün ilçemizden geçen tramvay projeleri var. Bunlar Büyükşehir Belediyesi’nin projeleri. Bizim ilçe belediyesi olarak kendi öz kaynaklarımızla yapacağımız öyle projelerimiz olacak ki, insanlar Eyüpsultan’a bir başkan geldi, Eyüpsultan’a bunları yaptı, b.u eserleri bıraktı. Bunları yapmak için boş masraflara, fuzuli işlere artık paydos diyeceğiz. Bu 20 yıldır öyle tecrübeler edindim ki halkın ne istediğini artık biliyorum. Eyüpsultan’ı çağdaş, modern, en güzel ilçe yapmamız lazım. Bunu yapabilecek birikimimiz ve gücümüz var. Neden? Çünkü başımızda ülkemizi muassır medeniyetler seviyesine ulaşması için gecesini gündüzüne katan bir Cumhurbaşkanımız var. Ondan aldığımız güç ve destekle Türkiyemiz daha güzel ve modern yarınlara adım atıyor. Bu enerjiyi arkamızda hissederek, Eyüpsultan’da daha güzel projeler yapmamız lazım. Bize Eyüp Stadının durumunu soruyorlar. Eyüp Stadı Eyüp halkının stadı. O stadı orada daha güzel bir vaziyette, daha güzel otoparkları olan, konferans salonları olan modern bir hale getirip, yarınlara, gençlere daha iyi hizmet edebileceği bir hale getirmek istiyoruz.
Cenab’ı Allah inşallah bizleri bu görevi almayı nasip eyler, Eyüpsultan’a güzel hizmetler yapmamızı nasip eyler. Katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum.

Çetin ÜNLÜ Biyografi
Çetin ÜNLÜ, 8 Kasım 1971 yılında İstanbul’un Eyupsultan ilçesi. Karadolap Mahallesinde dünyaya geldi. Eğitim hayatına Eyupsultan’da başlayan Çetin ÜNLÜ Orta ve lise eğitimi Alibeyköy Lisesinde, Üniversite hayatına AÖF Halkla İlişkiler Bölümü ile devam edip, Aydın Üniversitesinde ise Liderlik Eğitimi ile tamamlamıştır. Çetin ÜNLÜ görevi itibari ile yurtiçinde ve yurtdışında birçok seminer ve organizasyonlara katılmıştır. Çeşitli STK’larında kurucu, yönetim kurulu üyesi. genel sekreter ve başkan olarak görev alan Çetin ÜNLÜ, halen 15.000 Üye’ye sahip ve 60.000 Kişilik bir Camianın tek STK’sı olan (UTSYD) Uluslar arası Tır ve Ağır Vasıta Şoförleri Derneğinde ’de Genel Başkan olarak görevini sürdürmektedir. Çetin ÜNLÜ Türk Silahlı Kuvvetlerinde üstün başarılar ile görev yaptıktan sonra kendi isteği ile istifa edip, Özel sektörde yönetici ve üst yönetici olarak çalışma hayatına başlamıştır, Ekim 2003 yılında Memuriyet Hayatına Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığında başlamıştır. Burada 6 yıl Bürokrat olarak hizmet etmiş ve 2009 yılından itibaren Sultangazi Belediye Başkanlığında görev yapmaktadır. Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyesi olan Çetin ÜNLÜ evli ve 1 kız çocuğu babasıdır.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 21
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir