BİLMEM DOĞRU MU?

BİLMEM DOĞRU MU?

Geçtiğimiz günlerde bir kardeşimiz neden sitemizde köşe yazısı olmadığını sordu. Aslında gündemi çok yakından takip etmemize rağmen, bunları köşe yazısı olarak yayınlamıyorduk. Malumunuz insanlarımız okumayı sevmiyorlar. Ancak güzel dedikodu ve makara haberleri görünce de okumadan durmuyorlar. Biz de bunun üzerine bizim gözlemlediğimiz ve sizlerden gelen bu tarz haberleri köşe olarak yayınlayacağız. Bakalım beğenecek misiniz?

Masterchef Eyüpsultan’da çekildi ama!…

Türkiye’nin en çok takip edilen yarışma programı olan Mastechef, geçtiğimiz günlerde Eyüpsultan’da çekildi. 125 yıldır aralıksız ihtiyaç sahiplerine  yemek dağıtan Mihrişah Valide Sultan imarethanesinde çekilen 64. Bölüm’de , Eyüpsultan’dan tanıdık bir sima aradık ama maalesef bulamadık.
İmaret geleneği üzerine kurgulanan bu bölümde, İstanbul’un çeşitli semtlerinden, Afyon’dan, Balıkesir’den ihtiyacı olanlara karşılıksız yemek dağıtan firma sahipleri jüri üyesi olarak çağırılırken, Eyüpsultan’dan hiç kimsenin bu jüride bulunmaması, semtimizin imajını zedelemedi mi? Eyüpsultan’da fakire, fukaraya yardım eden birini bulamamışlar mı acaba?
Geçtiğimiz günlerde Silivri’de yapılan çekimlerde Silivri Belediye Başkanı ve Silivri’nin tanınmış simaları Jüri üyesi olarak bulunmuşlardı. Biz de en azından Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in bu jüride yer alması gerektiğini belirterek, neden olmadığını soruyoruz… Acun Ilıcalı ile Deniz Köken arasında bir problem var gibi duruyor. Bilmem doğru mu?

Saadet Partisine bir iki kelime..

Son günlerde Saadet Partisi İlçe yönetim kurulu, İlçe Başkanları Emre Ustaosmanoğlu başkanlığında bir heyetle Eyüpsultan’ın daire amirlerine ziyarette bulunuyorlar. İlçe Milli Eğitim Müdürü, Müftü, Emniyet Müdürü gibi daire amirlerini ziyaret ederek sosyal medyada paylaşıyorlar.
Güzel de yapıyorlar ancak, yanlış yazıyorlar. Kusura bakmasınlar biz düzeltelim Ziyaret ettikleri İlçe Emniyet Müdürü, Ahmet Cengiz Koçak. Paylaştıkları resim de onun. Ancak isim olarak Mustafa İşlek yazılmış. Mustafa Müdür bir önceki müdürdü ve şu anda Diyarbakır’da göre yapıyor. Yani Saadet Partisi Mustafa İşlek Müdürü ziyaret edene kadar, O çoktan tayin olmuştu. Bir de Allah muhafaza belediye Başkanı Deniz Köken’i ziyaret ettiklerinde Remzi Aydın’ı ziyaret ettik deselerdi, neler olurdu acaba?.. İşin şakası bir tarafa eminiz bu durumu düzelteceklerdir.

CHP’yi boş geçmeyelim.. Kiralık araba kim de?

İsmini vermeyeceğim bir arkadaşım gönderdi. Şişli Gündem gazetesinde yer alan bir habere göre, Beşiktaş Belediyesi’nin kiralık aracı, Eyüpsultan’da CHP’nin eski ilçe başkanlarından birine tahsis edilmiş. Çok merak ediyoruz. Beşiktaş Belediyesi’nde de herhangi bir görevinin olmadığını öğrendiğimiz bu eski başkan kim acaba? Bu bilgi bilmem doğru mu?
Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir