Bilenoğlu, Çırçır Mahallesi esnafı ve sakinleriyle buluştu

Emel Bilenoğlu: Eyüpsultan’ta tüm projelerimizin merkezi ‘’insan’’ olacak

Millet ittifakı Eyüpsultan Belediye Başkanı Adayı Emel Bilenoğlu, yerel seçimlere yönelik gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında  Çırçır Mahallesi esnafı ve sakinleriyle buluştu.

Kalabalık bir heyet ile mahalleye gelen Bilenoğlu, esnafları tek tek gezdi, ardından vatandaşların kapısını çalarak onlarla sohbet etti. Kapı ziyaretlerinde oldukça sıcak karşılanan Bilenoğlu’nun enerjisi ve morali oldukça yüksekti. Bilenoğlu gittiği her kapıda vatandaşları dikkatle dinledi ve sorulan her soruya tek tek cevap vererek kendi projelerinden bahsetti.

Sağlık ocağının yetersizliğinden, tapu mülkiyet sorununa, iş yeri açma ruhsatı almanın zorluğundan, kreş sorununa birçok konuda dert yanan vatandaşları dikkatle dinleyen Bilenoğlu, ‘’ Eyüpsultan ne yazık ki hak ettiği konumda değil. Ekonomik alanda, sosyal alanda, kültürel alanda, eğitim alanında, kalkınma ve refah düzeyinde ne yazık ki olmasını istediğimiz yerde değil.

Mahallerimiz çoğu konuda hizmet alamıyorlar. Bu ilçe, bu halk çok daha fazlasını hak ediyor. 25 yıldır aynı zihniyet bu ilçeyi yönetiyor. Fakat bugün görüyoruz ki artık yönetim mekanizması diye bir şey kalmamış, yönetemez hale gelmişler. Halktan, halkın sorunlarından soyutlanmışlar. Bu mahallemizin en temel sorunu tapu, mülkiyet sorunu olduğunu biliyorum. Biz bu konuda sadece söz vermedik, bu konuda taleplerinizin olduğu taahhütnameye imzamızı da attık. Bu sorunu ve diğer tüm sorunlarınızı çözerse Emel kardeşiniz çözer. Buna inanın, asla endişe etmeyin.

Her gün saatlerce sokaktayım, halkımızla iç içeyim. Ne yazık ki halkımızda umutsuzluk, keder ve yalnızlık görüyorum. Evet, olumsuz durum çok ve bunları yaşıyoruz maalesef. Ama hiç kimse endişe etmesin. Eyüpsultan halkına sevgi vermek için, mutluluk vermek için, Eyüpsultan’ın dertlerine derman olmak için geliyorum. Sorunları çok iyi biliyorum. Sizlerde söylediniz zaten. Tapu ve mülkiyet sorunundan, doğa ve çevre sorunlarına, eğitim sorunundan sosyal alanların yetersizliğine ve tüm olumsuz durumların ortadan kaldırılması adına yapacağımız tüm projeler hazır ve hepsinin merkezinde ‘’insan’’ var. Hiçbir şekilde sizleri kandırmayacağız, aldatmayacağız ve mağdur etmeyeceğiz. Göreceksiniz, önümüzdeki beş yıl boyunca insan odaklı bir Eyüpsultan olacak. Rant odaklı, eş, dost, akraba odaklı, belirli bir zümreyi kalkındırma odaklı sistem Eyüpsultan’da son bulacak. Sizin dualarınız ve destekleriniz sayesinde hep birlikte kazanacağız, hep birlikte başaracağız. Sözüm söz, Eyüpsultan’ı da hep birlikte yöneteceğiz. Ve eminim beş yıl geçmesini beklemeden iyi ki bu kardeşimizi seçmişiz diyeceksiniz. Şimdi yeni bir başlangıç yapma zamanı, şimdi Eyüpsultan’da yüzü gülen, büyük bir aile olma zamanı.’’ dedi.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir