Belediye imkanlarını kullanmak haramdır!

İlker Çiftçi: Belediye imkanlarını seçim masraflarında kullanmak haramdır!

Saadet Partisi Eyüpsultan Belediye Başkan adayı İlker Çiftçi Eyüpsultan basınıyla bir araya geldi.

Saadet Partisi Eyüpsultan İlçe binasında, kahvaltılı bir toplantıda basın mensuplarıyla bir arayı gelen İlker Çiftçi oldukça sert konuştu, Çiftçi konuşmasında şunları kaydetti:

“ Teşkilatımızın teveccühü ile Genel Merkezimiz Eyüpsultan Belediye Başkan adaylığı görevini bana tevdii etti. Kendilerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İttifaklara girmeden tek başımıza seçimlere girip kazanacağımızı ümit ediyoruz. Biz berekete inanıyoruz. Bizim onlar gibi devletten kaynağımız yok. Seçim desteği almıyoruz, ama helal 3, haram 5’ten iyidir.

Belediye imkanlarını seçim masraflarında kullanmak haramdır. Belediyeden maaş alanları  teşkilatın çeşitli birimlerinde çalıştırmak haramdır. Biz Eyüpsultan’da yaşayan bir hemşerileri olarak kendilerine bunları yapmamaları için dost tavsiyesinde bulunuyoruz.” diye konuştu.

Ak Parti’nin bir seçimlik canı var

Saadet Partisi Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı İlker Çiftçi bir basın mensubunun sorusu üzerine , “ Eski seçimlerde aldığımız oy oranlarına takılmayınız. Saadet Partisi sağı solu belli olan bir parti değildir. Baktığınızda herkesin Saadet Partisine bir sevgi ve saygısı var. Anap, Ak Parti, Has Parti gibi partiler hep bizden çıkan partilerdir. Ak Parti’nin bir seçimlik canı var. Bir seçim kaybetsin haritadan silinecek, çünkü bir dava partisi değil. Oy oranlarına takılmıyoruz, çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Eyüp stadı yerinde kalacak

İlker Çiftçi sorduğumuz soru üzerine Eyüp stadı ile ilgili de konuştu. Çiftçi, “ Eyüp Stadı ile Sultan Center’i birleştirip büyüteceğiz. Ancak bu işe, Sultan Center’ın mal sahipleriyle helalleşip başlayacağız. Stadı, yerinde merkezden çıkarmadan, yeniden yapacağız.

Eyüpsultan’da seçimleri Ak Parti Kazansa CHP üzülecek, CHP kazansa Ak Parti üzülecek, ama biz kazanırsak herkes sevinecek” diye konuştu.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir