Bakan Kurum Deniz Köken’e destek istedi

Bakan Kurum Deniz Köken’e destek istedi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Eyüpsultan Akşemsettin Mahallesinde Serdar Aksun İlk Öğretim Okulu, konferans salonunda  ve Alibeyköy’de bulunan Özalibeyköyspor  Kulübünde Kentsel dönüşüm mağdurları ile bir araya gelerek, Cumhur İttifakı Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Deniz Köken’e destek istedi.

İlk toplantının yapıldığı Serdar Aksun İlkokulunda ilk konuşmayı Belediye Başkan adayı Deniz Köken yaptı. Deniz Köken’in yaptığı kısa açılış konuşmasında” Mevcut sorunlarınıza çözüm bulmak için çalışmalarımızı başlattık. Bugünde Sayın Bakanımız sizin sorunlarınıza cevap vermek ve çözüm önerilerini sunmak için burada. Ortalarda bir kağıt parçasıyla şov yaparak bu işler yürümüyor. Taahhütnamenin sonunda “vermeye çalışacağım”  diye bitirmişler. Bunu bende söylüyorum” dedi.

Belediye Başkan adayı Deniz Köken’in konuşmasından sonra söz alan Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “ Belediye başkan adayımızın onlarca projesi var. 1 Nisan’dan sonra bizde kendisine bu konularda destek vereceğiz. Bununla birlikte bölgede Kentsel Dönüşümü uygulamaya devam edeceğiz. Bugün kadar mevcut Belediye Başkanımız olan Remzi Aydın’ın yaptığı başarılı işleri, 1 Nisan günü Deniz Köken Başkan, o bayrağı alarak daha yukarılara taşıyacaktır” dedi.

Soru cevap kısmında yaşananlar toplantıya damga vurdu. Toplantıya katılan hane sahiplerinin tapumuzu istiyoruz söylemleri oldukça fazlaydı. Eyüpsultan Mahalleleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Deniz Sevük ile Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum arasında Riskli Alan ve İmar Barışı kanunu üzerinde tartışma yaşandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Serdar Aksun İlkokulundaki toplantıdan sonra  Karadolap Mahallesi sakinlerinin Tapu sorunlarının çözümü süreci için Öz Alibeyköyspor Kulübünde Karadolap Mahallesi sakinleri ile buluştu. Bu toplantıya Belediye Başkanı Remzi Aydın, Belediye Başkanı Adayı Deniz Köken, Meclis Üyesi Adayı Metin Çirpan ve Ak Parti Eyüpsultan İlçe Başkan Yardımcısı Fırat Diren ile Karadolap Mahalle sakinleri katılım gösterdi. Bu toplantıda da Bakan Kurum vatandaşların sorunlarının çözüleceğini söyledi.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir