BAĞIMSIZLIK KÖYÜNDE “DEĞİŞİM SENİNLE MÜMKÜN” PROJESİ

BAĞIMSIZLIK KÖYÜNDE “DEĞİŞİM SENİNLE

MÜMKÜN” PROJESİ

 

Eyüpsultan Belediyesi, İstanbul’da bir ilk olacak özgün bir projeyi hayata geçiriyor.

Bağımsızlık Köyü’nde Değişim Seninle Mümkün” adlı projenin temel atma töreni 6 Kasım Çarşamba günü saat 14:00’de Kemerburgaz’da yapılacak.

İstanbul Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı kapsamında “Bağımsızlık Köyü’nde Değişim Seninle Mümkün” adlı proje çerçevesinde bağımlılıkla mücadele ve takip merkezi kurulacak. Merkez, bugüne kadar benzeri olmayan eğitim, uygulama, atölye, rehabilitasyon çalışmalarıyla dikkat çekecek.

Bağımsızlık Köyü’nde Değişim Seninle Mümkün” isimli proje, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, İstanbul Valiliği, Eyüpsultan Belediyesi ve Eyüpsultan Kültür, Sanat, Spor, Eğitim ve Dayanışma Derneği işbirliği ile gerçekleştirilecek.

14 BİN 970 METREKARE ALAN ÜZERİNE KURULACAK

Kemerburgaz’da 14 bin 970 metrekare alan üzerine kurulacak projede birçok atölye çalışması yapılacak.

YARATICI DRAMA VE MÜZİK ATÖLYELERİ BULUNACAK

Merkezde; drama ile etkin eğitim, beden dili, çiçek aranjmanı, yemek yapımı, yaratıcı drama ve müzik atölyeleri eğitimleri verilecek. Ayrıca Terapi Bahçesi ve yürüyüş yolu da olacak.

TÜRKİYE’DE TARIMLA TERAPİ YÖNTEMİNİN RESMİ KURUMLARDA KULLANILACAĞI İLK PROJE

Bağımsızlık Köyünde, madde bağımlılarının, Park, Bahçe ve Koruların Bakımı, Organik Tarım ve Sebze Fidesi Üretimi alanlarında eğitimler almaları sağlanacak. Bağımlılıkla mücadele eden kişiler oluşturulacak terapi bahçesinde rehabilite edilecekler.

Tarımla terapi yöntemi yurtdışında madde bağımlılığı tedavisinde kullanılan bir model. Bağımsızlık Köyü projesi bu anlamda Türkiye’de tarımla terapi yönteminin resmi kurumlarda kullanılacağı ilk proje olacak.

Temel atma törenine İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken ve çok sayıda Eyüpsultanlı’nın katılacağı belirtildi.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir