Alibeyköy Vardar Bulvarı yenilendi

Alibeyköy Vardar Bulvarı yenilendi
Eyüpsultan’da bulunan Vardar Bulvarı, ’Prestij Caddeler’ projesi kapsamında yenilendi
Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın, ilçeye farklı bir görünüm ve güzellik katması amacıyla başlattığı ’Prestij Caddeler’ projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında Vardar Bulvarı’nda sürdürülen çalışmalarda kaldırım düzenlemeleri yapıldı, altyapı çalışmaları ve yağmur suyu kanal çalışmaları tamamlandı. Bu çalışmaların ardından bulvar üzerine aydınlatma direkleri monte edilmeye başlandı. Bulvara, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından 70 adet dekoratif aydınlatma direği konuldu. Aydınlatma sisteminin faal hale getirilmesi için ekipler tarafından 2 kilometrelik elektrik hattı döşendi.

 

Özel olarak tasarlandı
Vardar Bulvarı’na konulan aydınlatma direkleri özel olarak tasarlandı. Direkler hem kaldırımı hem caddeyi aydınlatacak tarzda çift konsollu olarak imal edildi. Direk taşıyıcıları 3,5 metre boyunda, silindir şekilli, kaynaksız, özel kalıpta tek parça formda üretildi. Galvaniz direklerin üzeri yeni özel elektrostatik toz boya ile kaplandı. Aydınlatma direkleriyle ilgili çalışmaların ardından ise ekipler tarafından son kat aşınma asfalt tabakası yapılarak çalışmalar tamamlanmış olacak.

 

Palmiyelerle süslendi
Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri gözetiminde bulvar üzerinde orta refüj peyzaj çalışmaları ve çiçeklendirme çalışmaları yapıldı.Şu ana kadar 95 adet palmiye ağacı dikildi. Devam eden çalışmalarda bulvara toplamda 165 adet palmiye ağacı dikilecek.
Bölgede yaşayan vatandaşlar ve esnaf de çalışmalardan memnun olduklarını aynı çalışmaların Saya yolu orta refüjlerinde da yapılmasını istediklerini dile getirdiler.
Kaynak: Karar

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 93
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir