Ali Recep Kızıltepe: Statlarda küfre izin vermeyelim!

Ali Recep Kızıltepe: Statlarda küfre izin vermeyelim!

Eyüpspor Başkanı Ali Recep Kızıltepe İnegöl maçının ardından gazetemize özel bir demeç vererek taraftarların küfürlü tezahüratlarına son vermelerini istedi: “ Son maçımızda İnegöl seyircisi söylediği lafın nereye gittiğinin farkında olmadan Eyüp Sultan’a küfretti. Kulüp başkanlarının ikazına rağmen küfre devam ettiler. Bizim istediğimiz ne bizim taraftarımızın, ne de rakip taraftarların küfretmemeleri” diye konuşan Başkan Kızıltepe sözlerine şöyle sürdürdü:

“Yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımıza da söyledim. Oynadığımız İnegöl maçında takımımızın oynadığı futbolu Süper Lig takımlarından kiminle oynasa o maçı kazanma şansı çok yüksek.  Çocuklar muhteşem bir oyun sergilediler. Dün sahaya çıkan 11’imizin yaş ortalaması 23. Muhteşem bir maç oynadık. Rakibimize gol pozisyonu vermedik. Adamların sahamızda pozisyonları yok, kalemize giden şutları bile yok. Takımımızın iyi bir takım olduğunu zaten biliyoruz. Hocamızın da geldikten sonra ciddi bir katkısı oldu. Takımızın play of oynama gücü var, ama 18 takımlı bir lig. El yumruğunu yemeyen kendi yumruğunu balyoz  zannedermiş. Öbür takımlar senden çok daha iyi şeyler yapar, ligin sonunda hedeflediğin yere gelemeyebilirsin.

Üzerinde asıl durmamız gereken konuya gelirsek; Biz Eyüpsultanlıyız. Eyüpsultan Ülkemizin, İslam tarihinin önemli noktalarından biri. Eyüpsultanımız’ı anlatmaya bizim aciz kelimelerimiz yetmez. Lakin İnegöl’de bizim tarihimizin önemli noktalarından biri. Osmanlı’nın ilk kuruluşundan bu yana, Anadolu’nun her tarafı gibi şehitlerimizin kanıyla sulanmış bir parçamız. Şimdi biz İnegöl’e gittik, futbol oynadık, yendik ve geldik. İnegöl seyircisinin Eyüpsultan’ı zikrederek küfretmesi, karşılık bulmaz, kelimelerle ifade edilemeyecek bir aymazlıktır. Eğer bunu Eyüpsultanlı taraftarlar da yaparsa bu da aynıdır, hiç değişmez. Artık bizim bir şeyleri değiştirmemiz ve birilerinin de kral çıplak demesi lazım. İnegöllüye ve Eyüpsultanlıya küfretmek yakışmaz. İnegöllüye Eyüpsultan’ın adını zikrederek küfretmek hiç yakışmaz. İnegöl, Osmanlı’nın asaletini taşımalıdır diye düşünüyorum. Tribünde hanım kardeşlerimiz, kucaklarında kız çocukları var. Yeter artık. Bunu önce kendi kardeşlerime, Eyüpsultanlı kardeşlerime de söylüyorum. Küfretmekten vazgeçin, Eyüpsultanlı’ya hiç yakışmaz. İnegöl stadında bizim seyircimiz zaten yoktu, ama onlar bize ediyordu, Eyüpsultan’a küfrediyordu. Kime küfrettiğinin farkında bile değiller. Kulüp başkanları telefon edip haber yolluyor, ama ediyorlar. Bizim Eyüpsultanlılar olarak bir karar almamız lazım. Bizim takımımız iyi bir takım. Şu anda elimizde Türkiye futboluna değil, belki de dünya futboluna sunabileceğimiz 3-4 tane futbolcumuz var. Yarın Recep Kızıltepe olmaz, başkası olur ama, kıyamete kadar gidecek bir Eyüpspor camiası var. Doğru şeyleri yapmamız lazım. Tabii ki taraftar olacağız, ama Eyüpsultan’ın asil çocuklarının asaletlerine uygun davranmaları lazım. Biz vatanımıza düşman olanlar hariç, kimsenin düşmanı değiliz. Eyüpspor taraftarını kastetmiyorum, palayla, satırla, bıçakla taraftarlık yapanların sporun ruhunu anlamalarına imkân yok.  İnegöl taraftarının orada Eyüpsultan’ı zikrederek küfretmeleri içimi acıttı. Sırf onlar küfrediyor diye Eyüpsultan’ın asil evlatlarının İnegöl gibi önemli bir kentimize, İnegöllülere nahoş kelimeler söylemeleri de içimi acıtıyor. Hep beraber buna dur dememiz lazım. Bizim dostluğa ihtiyacımız var, düşmanlığı değil”

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir