ALİ EKBER CÖMERT ADAYLIĞINI AÇIKLADI

ALİ EKBER CÖMERT ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Cumhuriyet Halk Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanlığı’nda başlayan kongre sürecinde ilk adaylığını açıklayan isim Makina Yüksek Mühendisi Ali Ekber Cömert oldu.

Ali Ekber Cömert’in adaylık açıklamasına CHP Eyüpsultan ilçe başkanı Sinan Akçiçek, eski il başkanı Cemal Özdemir, eski ilçe başkanlarından Safi Karayalçın, Ferzan Özer,  meclis üyeleri, parti üyeleri ve delegeler katıldı.

 

Konuşmasına katılımcılara teşekkür ederek başlayan  Ali Ekber Cömert, konuşmasında şunları kaydetti:

“Türkiye, dünyada yaşanan sorunlarla yüz yüze olmasının yanı sıra ayrıca zor günler yaşamaktadır.

Mevcut iktidar, Türkiye’nin rejimini değiştirmiştir.

Mevcut iktidar ekonomiyi batırmıştır.

Mevcut iktidar dış politikayı bilmemektedir.

Mevcut iktidar adalet duygusunu yok etmiştir.

Özetle, her alanda başarısız bir yönetim ortaya koymuştur. Başka bir değişle, mevcut yönetim ve rejim Türkiye’yi yönetememektedir. Dolayısı ile içinde bulunduğumuz şartlarda yeni bir yaklaşıma ve yepyeni bir iktidara ihtiyaç vardır. Türkiye’yi bu ekonomik krizden, politik ve savaş girdabından kurtaracak büyük bir düşünceye ihtiyaç vardır. Doğal olarak bu iktidarı sağlayacak parti ana muhalefet partisi olan Cumhuriyet Halk Partisidir. Karşı karşıya olduğumuz bu sorunları CHP iktidarıyla çözmek gibi bir sorumluluğumuz vardır.

Çocuklarımızın geleceğini kurtarmak için, Cumhuriyetimize ve devrimlerimize sahip çıkmak için siyaset yapıyoruz. İnanıyorum ki; CHP ayağa kalkmadan Türkiye ayağa kalkmaz. Bu anlamda benim önceliğim Eyüp İlçemizde parti bütünlüğünü sağlayarak genelde ve yerelde iktidar hedefine ulaşmaktır. Bir hedefim var. Eyüp’ü sizlerle birlikte partimize kazandıran bir Başkan olarak tarihe geçmek istiyorum. Nasıl ve neler yapacağımı daha sonra anlatacağım.

Biliyorum ki; zorluklar, sorunlar, yokluklar paylaşıldıkça azalmaktadır. Ve biliyorum ki; ilgi, sevgi, bilgi paylaştıkça artmaktadır. Güç paylaşmaktır, erdem paylaşmaktır, birlik paylaşmaktır, gelecek paylaşmaktır. Hep birlikte paylaşarak kazanacağız.”

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir