Aktif Yaşam Merkezi ile iki kütüphanenin açılışı yapıldı

REMZİ AYDIN ÜÇ TESİSİN AÇILIŞINI YAPTI

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın, ilçede ikamet eden vatandaşlara, özellikle de çocuklara ve kadınlara yönelik, kültür ve spor alanında hizmet verecek Aktif Yaşam Merkezi ile iki kütüphanenin açılışını yaptı.

GÜZELTEPE’YE YAKIŞIR GÜZELLİKTE BİR TESİS

Başkan Aydın ilk olarak Güzeltepe Aktif Yaşam Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Açılış için düzenlenen törende yaptığı konuşmasında, aktif yaşam merkezini açtıkları binanın önceleri karakol binası olduğunu ve burada sivil bir faaliyet yapılması için ön ayak olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“İyi de yaptığımızı düşünüyorum. Çünkü Güzeltepe Mahallemiz gerçekten güzel insanların olduğu çok güzel bir mahalle. Geriye dönüp baktığımızda Güzeltepe’de ilkokul, ortaokul ve lise anlamında, okullarımızın güzelleşmesini, modernleşmesini sağladık. Güzeltepe’ye bir kültür merkezi, bir gençlik merkezi kazandırdık.

Gençlerimiz, aileleri buradan faydalanıyorlar. Burada özellikle kadınlarımıza ve 15 yaş altı çocuklarımıza hizmet verecek. Burada kurslar olacak, sanat faaliyetleri, spor faaliyetleri olacak, sosyal faaliyetler olacak. Toplantılar için gerekli mekanlar tahsis edilecek. Kadınlarımız, çocuklarımız mutlulukları paylaşacaklar.”

Ardından Akşemsettin Mahallesi Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz Kütüphanesi ile Rami Cuma Mahallesi Kütüphanesi’nin açılışlarını gerçekleştiren Başkan Remzi Aydın tesislerin Eyüpsultanlılara hayırlı olması temennisinde bulundu.

Başkan Aydın her üç tesisin açılışında da kurdele kesimini çocuklarla birlikte yaptı.

ÇOK FONKSİYONLU TESİSLER

Açılışı yapılan tesislerden Güzeltepe Aktif Yaşam Merkezi’nde Bilgi Evi, iki spor salonu, konferans salonu, kitap kafe, robotik kodlama atölyesi, çok amaçlı salonlar bulunuyor.

Buralarda meslek edindirme kursları ve sanatsal kurslar verilecek. Bunun haricinde bina dışında basketbol alanları yapılacak.

Aktif Yaşam Merkezi, kadınların ve çocukların onlarca kültürel, sosyal etkinlik gerçekleştirmesine imkan tanıyacak.

KÜTÜPHANEYE ŞEHİT ÖĞRETMENİN ADI VERİLDİ

Akşemsettin Mahallesi Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz Kütüphanesi ve Rami Cuma Mahallesi Kütüphanesi’nde ise vatandaşlar bir taraftan huzurlu ve konforlu bir ortamda kitap okumanın keyfini yaşarken bir taraftan da kültürel sohbetler yapacaklar.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir