7 gün 24 saat hizmet verecek!

7 gün 24 saat hizmet verecek!

İETT, ramazan ayında İstanbullulara kolay ve rahat ulaşım imkanı sağlamak amacıyla özel hatları devreye aldı.

İETT’den alınan bilgiye göre, İstanbul’da ramazan hattı uygulaması bu  yıl da devam ediyor. İETT, vatandaşlara kolay ve rahat ulaşım imkanı sağlamak  amacıyla ramazana özel hatları devreye soktu.

Vatandaşlar R2, R3, R5, R6 ve R7 hatlarıyla kutsal mekanlara ve  etkinlik alanlarına rahatça ulaşabilecek.

R-3 HATTI 24 SAAT ÇALIŞACAK

Ramazan ayına özel Eyüp-Beyazıt (R3) hattı arasında hizmet verecek.  Ramazan hattı, iş günleri ve hafta sonu 3 otobüsle 7 gün 24 saat boyunca  çalışacak. Güzergah Eyüpsultan, Düğmeciler, Nişanca, Eyüp Sultan Bulvarı,  Demirkapı, Şehitlik, Edirnekapı Surdışı, Edirnekapı, Acıçeşme, Karagümrük,  Atikali, Yavuzselim, Balipaşa, Hasan Halife Mahallesi, İskenderpaşa, Aksaray,  Ordu Caddesi, Laleli ve Beyazıt’tan oluşuyor.

Ramazan ayında Cevizlibağ-Yenikapı Marmaray arasında R2 hattı, 18.30  ile 01.45 saatleri arasında, Yenikapı Marmaray-Yenikapı Etkinlik alanı arasında  R5 hattı 17.00 ile 00.45 saatleri arasında, Tepeüstü-Maltepe Sahil arasında R6  hattı 17.50 ile 02.00 saatleri arasında seferler gerçekleşecek.

Büyük Çamlıca Camisi’ne, Üsküdar-Altunizade-Çamlıca Cami arasında  hizmet verecek R7 hattı ile 19.00-02.00 saatleri arasında ulaşım sağlanabilecek.

Kaynak: Milliyet

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir