Eyüpsultan’da 19 Mayıs coşkusu

Eyüpsultan’da 19 Mayıs coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 100. yılında tüm yurtta olduğu gibi Eyüpsultan’da da büyük bir coşkuyla kutlandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesini 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a çıkarak başlatıp ve bu günü gençliğe armağan edişinin 100’üncü yıl dönümü tüm ülkede olduğu gibi İstanbul Eyüpsultan İlçesi’nde düzenlenen etkinliklerde büyük bir gurur ve coşkuyla kutlandı.

ÖĞRENCİLER ÇEŞİTLİ GÖSTERİLER SERGİLEDİ

İlk olarak Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunması ile sürdü.

Mareşal Fevzi Çakmak Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde devam eden kutlamalarda, öğrenciler tarafından çeşitli gösteriler ve etkinlikler sergilendi.

19 Mayıs Yüzüncü Yıl Oratoryosu ile Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ata’ya Cevabı’nın seslendiren öğrenciler, törene katılanlar tarafından büyük alkış aldı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, şiirlerin okunması, halk oyunları gösterisi ve gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ile öğrencilerden oluşan 100. Yıl Müzik Topluluğu’nun bir birinden seçkin eseri ustalıkla sahnelemesiyle son buldu

KAYMAKAM DÖLEK GENÇLERİ KUTLADI

 Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, öğrencilerin etkinliklerini sergilediği stantları inceleyerek, onları tebrik edip, tüm gençlerin gününü kutlayarak, başarılarının devamını diledi.

Düzenlenen kutlamalara Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek’in yanı sıra, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

AKŞAM GENÇLER İÇİN İFTAR VE FENER ALAYI DÜZENLENDİ

Akşam ise Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in katılımıyla Eyüpsultanlı gençler için iftar yemeği verildi.  İftar yemeğinin ardından  Fener Alayı düzenledi. Başkan Deniz Köken’in de katıldığı ve Alibeyköy Meydan’dan başlayan yürüyüşte en önde dev Türk bayrağı yeraldı. Bandonun çaldığı marşlar eşliğinde gerçekleşen yürüyüşte ellerde Türk bayrakları ve meşaleler taşındı.

ALİBEYKÖY IŞIL IŞIL OLDU

Yürüyüşte, Eyüpsultanlı gençlerin ellerinde taşıdıkları meşalelerle Alibeyköy’ün cadde ve sokakları ışıl ışıl oldu.

Vatandaşların coşkulu alkışları ve tezahüratları arasında gerçekleşen Fener Alayı, Çırçır’da hep birlikte İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir