Ödülünü Metin Çırpan’dan aldı!

Ödülünü Metin Çırpan’dan aldı!

Eyüp Kültür Sanat Merkezi Musahib Hayali Said Efendi Salonunda Şampiyonların İzinde Eyüpsultan’lı Şampiyonlar buluşuyor programına Eyüpsultan Belediye Başkanı Adayımız Deniz Köken ile Eyüpsultan Belediyesi  Meclis Üyesi Adayımız Metin Çırpan, Ak Parti Eyüpsultan Gençlik Kolları Başkanı Cihat Biradlı ile birlikte katılım gösterdi.

Ulusal ve uluslararası platformlarda yüzme ve eskrim branşlarında Türkiye’yi başarıyla temsil  eden ve,  Ak Parti Karadolap Mahallesi Engelliler Komisyon Başkanı Gönül İntepe’nın kızı olan Gündem İntepe, Ak Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken ve Eyüpsultan Kulüpler Birliği Başkanı, Belediye Meclis Üyesi Adayı Metin Çırpan’in elinden ödülünü aldı.

Gündem İntepe kimdir?

Doğumda geçirdiği sarılık nedeniyle yüzde 50 engelli olarak hayatına devam eden Gündem İntepe, 7 yaşında tedavi amacıyla yüzme sporuyla tanıştı. Pek çok kişiye ilham kaynağı haline gelen sıra dışı öyküsünde dönüm noktası olan bu tanışıklık sayesinde azim ve gayretiyle zirveye giden yolda başarı basamaklarını birer birer çıktı. İlk madalyasını daha 13 yaşındayken katıldığı 2010 yılı Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası’nda alan İntepe, 2012’de “81 İlden 81 Yıldız” projesi kapsamında “2012 İstanbul Yıldızı” seçildi. Takip eden yıl Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası’nda 6 altın, bayrak yarışında da 1 bronz olmak üzere 7 madalya kazanarak bu alanda kırılması zor bir başarıya imza attı. Aynı yıl Boğaziçi Kıtalararası Yarışları’nda bedensel engelli kategorisinde bayanlarda 1.’lik ödülüne adını altın harflerle yazdırdı.

İntepe, tesadüf yoktur çalışmak vardır sözünü doğrularcasına usanmadan çalışıyor. Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu ve Bademli Rotary Kulübü tarafından 2013 “Yılın Sporcusu” ödülünü aldı. Çabalarını uluslararası platformlarda da ödülle taçlandırdı, Dünya Engelliler Günü Bulgaristan Balkan Kardeşlik Turnuvası’nda (2013) sırt stilinde altın madalyayı evine götürdü. Yüzme sporuyla tanıştığı günden itibaren ödüllere adeta abone olan İntepe, Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası’nda (2014) 4 altın ve bayrak yarışlarında ise 1 bronz olmak üzere 5 madalya kazandı. Üniversitelerarası Avrupa Oyunları’nda ise 2 bronz ve 1 gümüş madalya kazandı.

Engelli gençlere ilham kaynağı olacak her konuya iştahla atılan İntepe, benzersiz bir rol model. Şanssızlıklar yakasını bırakmıyor, ama o yılmak nedir bilmiyor. Örneğin 2017 yılında geçirdiği rahatsızlık nedeniyle yüzme sporunu bırakmak zorunda kalan İntepe, Tekerlekli Sandalye Eskrim branşına başladı. Öylesine azimli ki, kısa zamanda bu sporda kendisini göstermeyi başardı. İntepe, uluslararası turnuvalarda Türkiye’yi gururla temsil ediyor.

Kısacık yaşamına boyundan büyük başarılar sığdıran Gündem İntepe, ulusal ve uluslararası platformlarda yüzme ve eskrim branşlarında Türkiye’yi başarıyla temsil etti. Pek çok sosyal sorumluluk projesinde de aktif rol alan İntepe, Tekerlekli Sandalye Eskrim branşında uluslararası yarışlara hazırlanıyor.

Haber ve fotoğraflar: Öner Yığrık

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 17
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir