405 dönümlük arazi sert tartışmalara neden oldu!

Nail Balkan: Eyüpsultan Belediye Meclisi’nde demokrasi yok!

Eyüpsultan Belediyesi,  Mart ayı  Meclis toplantısının  2’nci oturumunda konuşan, bağımsız Meclis Üyesi Nail Balkan, konuşmasının Ak Partili üyeler tarafından kesilmesinin üzerine sert konuştu. Kemerburgaz’da bulunan ve geçtiğimiz sayımızda manşet haberimize konu olan, 405 dönümlük  3106 parsel sert tartışmalara neden oldu.
4 Mart  Perşembe günü yapılan oturum Mehmet Er Başkanlığında açıldı. CHP’li Meclis Üyesi Nilgün Esentepe ilk sözü alarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili gündem dışı bir konuşma yaptı.
Esentepe’nin ardından söz alan CHP Grup Sözcüsü Ali Haydar İşkar, gazetemiz Medya Haliç’inde manşet haberi olan Kemerburgaz’daki 3106 parsel ile ilgili bir konuşma yaparak, bu konuyla ilgili Belediye Başkanı Deniz Köken’in meclisi aydınlatması gerektiğini söyledi ve “Bu durumu medyadan öğrenmek beni üzdü” diye konuştu. Ak Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Hamdi Gürbüz’de İşkar’a cevap vererek konunun mecliste oylandığını belirtti. Tekrar söz alan Ali Haydar İşkar, konuşmasında söz konusu arazinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na devredildiğini bilmediklerini, bunun kendilerine söylenmediğini belirtti.
Meclisin bağımsız üyesi Nail Balkan söz alarak, söz konusu arazinin 205 dönüm olarak konuşulduğunu, ancak şu anda bu arazinin 405 dönüme çıktığını vurguladı. Konuşmasına “Eyüpsultan Belediye Meclisi’nde demokrasi eksikliği olduğunu söyleyerek devam eden Nail Balkan, bu araziyle ilgili yapılacak proje çalışmalarında muhalefetten bir meclis üyesinin alınmasını teklif ettiğini ancak bu teklifinin mecliste oylanmadığını belirterek, “Mecliste demokrasi yok” diye konuştu. Sözleri Ak Partili üyeler tarafından sık sık kesilen Nail Balkan, 18 Mart Çanakkale Zaferini kutlayarak sözlerini bitirdi.
Nail Balkan’ın konuşmasının ardından söz alan Ak Partili Ahmet Hamdi Gürbüz, söz konusu arazinin 405 dönüme çıkması hakkında, “200 küsur dönümü belediyenin, ayrıca orada kamu arazileri var, yeşil alanlar var” diye konuştu.
Konuyla ilgili söz alan CHP Grup Başkan Vekili Mustafa Tüysüz, Nail Balkan’ı destekleyerek “ 3106 parselde farklı şeyler olursa biz buradayız, siz de buradasınız. Eyüpsultan halkının hakkını savunuyoruz” diye konuştu.
Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir