Engellilere asansörlü minibüs hizmete sunacağız

Deniz Köken: Engellilere asansörlü minibüs hizmete sunacağız

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Eyüpsultan’da yaşayan engelliler ve aileleriyle bir yemekte bir araya geldi.

Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programda Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, çok modern engelli rehabilitasyon merkezlerini yapacaklarını belirterek engellilere asansörlü minibüs de hizmete sunacaklarının müjdesini verdi.

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezi’nde engelliler ve aileleriyle bir araya geldi.

Programa Cumhur İttifakı’nın Başkan Adayı Deniz Köken’in yanı sıra, AK Parti Eyüpsultan İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, AK Parti Eyüpsultan Meclis Üyesi Adayları, İlçe Gençlik Kurulu üyeleri, Eyüpsultan’da yaşayan engelliler ve aileleri katıldı.

Vatandaşların sorularına cevap veren Köken projelerini anlattı. Kimsenin duymadığı, kapısını çalmadığı kapıları çalmak zorunda olduklarını belirten Deniz Köken, “Bundan sonraki süreçte ilçemizde mümkün olduğunca herkesin kullanabildiği park, herkesin kullanabildiği kaldırımlar yapacak, sorunları birlikte çözeceğiz. Yine birlikte karar vereceğiz. Bundan sonraki süreçte engelli rehabilitasyon merkezinin küçüğünü buraya, büyüğünü Büyükşehir’e yaptırmak suretiyle çok modern bir yapıyla da şehrimizi tanıştıracağız” dedi.

“BUNLAR BİR LÜTUF DEĞİL BİR LÜZUMDUR”

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, engelliler minibüsü projesini de anlattı. “Engelli bakım merkezi, günlük bakım evi şart. Çünkü aileler bir yere gidemiyorlar, onları buraya bırakmaları lazım. Ayrıca tesislerden yararlanma konusunda toplu taşıma araçlardan bir tanesini asansörlü hale getirip engellileri alıp hizmete götürme açısından engelli minibüsünü bu şehre kazandıracağız. Hem yaşlılara farklı bir hizmet sunacağız hem de engellilere asansörlü minibüs hizmete sunacağız. Bunlar bir lütuf değil bir lüzumdur.” diye konuştu.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 17
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir