Emel Bilenoğlu çalışmalarına Esentepe Mahallesinde devam etti

Eyüpsultan’da huzur kalmadı!

Millet İttifakının Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Emel Bilenoğlu çalışmalarına Esentepe Mahallesinde devam etti.

Programı dahilinde Emel Bilenoğlu, bugün Esentepe otobüs durakları, Esentepe İlk Öğretim Okulu Aile Birliği, Esentepe Cami Derneği, Esentepe Muhtarlığı, Sağlık Ocağı, İsmek Eğitim Kursu, Esnaf Ziyaretleri, Semt Pazarı, Federasyonla Buluşma ve Ev Ziyaretlerinde bulundu.

Emel Bilenoğlu güne otobüs duraklarında işe giden vatandaşları ziyaret ederek onların dertlerini ve sıkıntılarını dinleyerek çözüm önerilerini anlatarak başladı. Sabah işe gitmek için gereğinden erken çıkmak zorunda kaldıklarının, buna sebebiyet veren durumunda trafikte yaşanan sıkıntılar olduğunu söyleyen vatandaşlara Emel Bilenoğlu, “ Huzurun başkenti diye yola çıkanlar Eyüpsultan’da huzur bırakmadılar. Her sabah sizlerin alın terinizle ekmek paranızı kazanmak için ne zorluklarla mücadele ettiğinizi çok iyi biliyorum. Sizinle aynı zorlukları yaşamış, mücadele etmiş, onlarca kez düşmüş ve her düştüğünde daha bir hırs ve inançla ayağa kalkan biri olarak söylüyorum. Bunların hepsini aşacağız, 31 Mart’ta yakacağımız umut ışığıyla trafik sorununu da, diğer sorunları da birlikte aşacağız. Ben inanıyorum yeter ki sizde inanın” ifadelerini kullandı.

Mahalle sakinlerinin trafiğin kontrolsüz oluşundan şikayetçi. Trafik ışıklarının ve yolarda ki tümseklerin yetersizliğinden yakınan ve ” Şu caddede yürürken korkuyorum. Yayaya saygı kesinlikle yok. Caydırıcı önlemler de alınmıyor. Benim kızıma okula gittiği esnada araba çarptı. Gittim şikayetçi oldum ama ortada bir sonuç yok. Bu belediyeye bu sorunu çözmesi için ne demek lazım artık bilmiyorum. illa birilerinin ölmesi mi gerekiyor? Küçük çocuğum travma yaşadı. Sokağa çıkmak, okula gitmek istemiyor” diyen vatandaşlara Emel Bilenoğlu, “ işte bu ve benzeri sorun ve sıkıntıları yok etmek daha yaşanılır bir Eyüpsultan olsun diye 31 Mart günü değişimi siz yapacaksınız. Sizler o gün beni değil geleceğinizi seçeceksiniz. Sadece bumu sıkıntılarımız. Madde kullanımı artık mahallelerde kanıksanmış durumda beton yığınları arasında çocuklarımız yok oluyor. Sosyal ve spor alanlarına inşaat dikme istekleri gençleri bu batağa itiyor. Bu kader değil bunu hep birlikte çözeceğiz ”dedi

Esentepe Mahallesinde esnaf ziyaretinde de bulunan Emel Bilenoğlu’na ilgi yoğundu. Emel Bilenoğlu’nu gören bir esnaf yanına gelerek ” Burası Gaziosmanpaşa ilçemiz ile sınır. Ama olduğumuz yer Eyüpsultan’a bağlı. Eminim ki buranın Eyüpsultan’a bağlı olduğunu Belediye Başkanı da Başkan Yardımcıları bilmiyorlar. Navigasyonla mahallelerde dolaşan başkan yardımcılarından da o beklenir. Buranın asfaltı, ışıklandırması, cadde düzenlenmesi Eyüpsultan’a ve bize yakışacak bir durumda değil. Buranın Eyüpsultan ilçesine ait olduğunu öğrenmeleri ve hizmet getirmeleri için artık neyi bekliyorlar ben çözemedim” Millet İttifakının Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Emel Bilenoğlu, “ben buranın Eyüpsultan ilçemizin semti olduğunu bu siz ve buradaki esnafımızın da Eyüpsultan esnafı olduğunu çok iyi biliyorum. Biliyorum ki bugün burada sizinle sohpet etmek ve dertlerinizi dilemek için buradayım. Tamamını çözeceğiz. Önce vatandaşlarımıza ardından da tüm Türkiye’ye sosyal Belediyeciliğin nasıl çalıştığını göstereceğiz” dedi.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 39
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir