Binali Yıldırım: Deniz Eyüpsultan’ın evladı

Binali Yıldırım: Deniz Eyüpsultan’ın evladı

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmalarına Eyüpsultan’da namaz ve dua ile başladı. Binali Yıldırım vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada “Eyüpsultan’da yeni bir destan yazacağız. Gece gündüz demeden 31 Mart’a kadar çalışacağız. Deniz sizin evladınız. Deniz Eyüpsultan’ın evladı” dedi.

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’a Eyüpsultan ziyareti sırasında, AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, MHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Aydın Yırtıcı, AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, AK Parti kurucularından Alaattin Büyükkaya, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Gençlik Kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş eşlik etti.

Eyüpsultan Camii’inde namaz kılan Binali Yıldırım Eyüpsultan Türbesi’nde de dua etti.

TBMM Başkanlığı görevinden ayrılan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmalarına Eyüpsultan’da start verdi. Saat 16.00’da Eyüpsultan Meydanı’na gelen Binali Yıldırım’ı coşkulu bir kalabalık karşıladı.

Vatandaşlar, Binali Yıldırım’a yoğun ilgi gösterdi. Binali Yıldırım, namaz kılmaya girmeden önce cenaze namazı için bekleyen ailelere başsağlığı diledi.

Binali Yıldırım, ikindi namazını Eyüpsultan Camii’nde kıldı. Namaz çıkışında 3 vatandaşın cenaze namazına katılan Yıldırım, daha sonra Eyüpsultan Türbesi’nde dua etti. Yıldırım ayrıca Eyüpsultan esnafını ziyaret etti. Burada da yoğun ilgi gören Yıldırım, bayrak, afiş ve konfetilerle karşılandı.

AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanlığı İrtibat Bürosu’nu da ziyaret eden Binali Yıldırım burada bir konuşma yaptı.

“Geleceğimiz aydınlık olsun” diyerek sözlerine başlayan Yıldırım şu ifalere yer verdi:

“Eyüpsultan’da yeni bir destan yazacağız. İstanbul’da yeni bir destan yazacağız. Gece gündüz demeden 31 Mart’a kadar çalışacağız. Deniz sizin evladınız. Deniz Eyüpsultan’ın evladı.

Eyüpsultan, İstanbul’un manevi mimarı Ebu Eyyub El-Ensari’nin diyarı. Peygamberimiz ne diyor? İstanbul elbet bir gün fethedilecek. Onu fetheden kumandan ne güzel kumandandır. İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet. İstanbul’u kubbelerle, minarelerle süsleyen Mimar Sinan. İstanbul’u işgalden sonra geldikleri gibi gidecek diyen ve İstanbul’u işgalden kurtaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk. 1994… İstanbul’u ayağa kaldıran Recep Tayyip Erdoğan. 31 Mart’ta hep birlikte yeni bir destan yazacağız İnşaallah.”

Vatandaşlara teşekkür ederek sözlerine başlayan AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken ise sözlerini şöyle sürdürdü:

“31 Mart seçimleri Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyıla geçişinin son seçimi. Bu yüzden çok önemli. 2023’e nasıl gireceğiz? Dik, güçlü ve müreffeh mi gireceğiz. Bunun kararını vereceğiz. Herkesten can-ı gönülden katkı sağlamasını istiyorum.”

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 38
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir