Cemalettin Özgenç: İçinizden biriyim…

Cemalettin Özgenç: İçinizden biriyim…

Eyüpsultan İslambey Mahallesi Muhtar Adayı Cemalettin Özgenç Medya Haliç’e özel bir röportaj verdi.

Medya Haliç: Kaç yıldır İslambey Mahallesinde ikamet ediyorsunuz?

Cemalettin Özgenç: Ben aslen Sinop Erfelek ilçesindenim. 1969 doğumluyum. 10 yaşındayken ailece Eyüpsultan’a geldik. Tam 40 yıldır İslambey Mahallesi’nde oturuyorum. Eyüp’te herkesin mutlaka alışveriş yaptığı “Oğuz Mobilya”da tam 27 yıl boyunca çalıştım. İşimde her zaman doğru ve dürüst çalıştığım için 27 yıl boyunca hiç başka bir yerde çalışmadan Oğuz Mobilya’dan emekli oldum. Burada çalışıyorken Eyüplüler’le çok güzel, adeta kardeşlik çerçevesinde ilişkilerimiz oldu. Çoğunun evine eşya teslimatına gittim, kimseyi kırmadık, üzmedik. Şimdi de yine kimseyi kırmadan üzmeden, ayrım yapmadan, hangi mahalle olursa olsun çekinmeden, inşallah kazanırsam, muhtarlığımıza gelirse elimizden gelen her türlü yardımı güler yüzle yapmaya hazırım.

Medya Haliç: Muhtar olduğunuzda halkımıza ne gibi hizmetler yapacaksınız?

Cemalettin Özgenç: Zaten bir muhtarın yapacağı görevler bellidir. Bunların kanunlarla sınırları çizilmiştir. Biz bunların üzerine ne yapabiliriz? Bunları düşünmemiz lazım. Mesela, PTT veya bankalardan, resmi dairelerden gönderilen resmi evraklar, muhatabı evde bulunamazsa muhtarlıklara bırakılıyor. Evrakı getiren görevli eve bir not yazarak bilgi veriyor. Ancak bu not çeşitli sebeplerden dolayı kaybolabiliyor. Bu durumda vatandaşa gelen resmi evraktan haberi olmuyor. Bu evrak bir trafik cezası ise kat kat artıyor. Ben muhtar olduğumda bu çeşit evrakları gelen vatandaşlara telefonla bilgi vereceğim, ki mağdur olmasınlar.

Bunun yanında bir projem daha var. Muhtarlık binasının yanına aktif kullanılabilecek şekilde bir depo yapıp, vatandaşlarımızın kullanmadığı ikinci el eşyalarını alacağız ve bu depodan yıkanmış, temizlenmiş, ütülenmiş bir şekilde, ihtiyacı olan vatandaşların ücretsiz bir şekilde gelip almalarını sağlayacağız.

Mahallemizde yaşayan vatandaşlarımız arasında bir mesaj sistemi kurup, düğünlerimizi, cenazelerimizi, sosyal etkinliklerimizi en kısa sürede duyuracağız.

İslambey Caddesi’nde benim canım yandı, başka vatandaşlarımın da yanmasın diye, Gaziosmanpaşa’dan hızlı gelen araçların yavaşlatılması için belediye, kaymakamlığa başvurup, araçların hızını azaltmak için gerekli hız kesici bariyer sistemini yaptıracağım.

Medya Haliç: Azalarınız mahallenizde tanınan insanlar mı?

Cemalettin Özgenç: Aza demek muhtarın kefili demektir. Benim azalarım bana kendileri gelerek aza olmak istediklerini söylediler. Hepsi de mahallemizde ikamet eden, sevilen ve sayılan esnaf ve memur emeklisi komşularımdır. Biliyorsunuz 4 asıl, 4 yedek aza vardır, hepsi de mahallemizde çok sevilmektedirler. Komşularımız beni nasıl biliyorlarsa azalarımızı da aynı beni bildikleri gibi biliyor ve tanıyorlar.

 

 

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.
  • 30
    Shares

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir