1 Nisan sabahı aile olmuş bir Eyüpsultan’a  merhaba diyeceğiz

1 Nisan sabahı aile olmuş bir Eyüpsultan’a  merhaba diyeceğiz

Millet İttifakının Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Emel Bilenoğlu, seçime iki gün kala çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Akşemesttin Mahallesinde çoğunluğu kadın olan vatandaşlarla buluşan Emel Bilenoğlu, seçilmesi durumunda yapacağı projeler hakkında bilgi verdi ve gelen vatandaşların sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Millet İttifakının Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Emel Bilenoğlu, yaptığı konuşmada” değerli Akşemttin mahallesi halkı, uzun yıllardır devam eden ve içinde başarı adına bir durumun olmadığı süreç, sizinde onayınızla 31 Mart akşamı son bulacaktır. Ve 1 Nisan sabahı aile olmuş bir Eyüpsultan’a birlikte merhaba diyeceğiz. 1 Nisan sabahından başlayarak İstanbul’un gülen yüzü olacak Eyüpsultan ilçemiz için var gücümüzle çalışmalara başlayacağız. neler mi yapacağız. Öncelikle Kadınlarımızın ve gençlerimizin yaşamlarına kolaylıklar sağlayacak işlerle başlayacağız. Belediyeyi bir iş ve işçi bulma kurumu şeklinde görüp, issiz olan genlerimizin iş bulmalarını, sosyal ve iş hayatına katılmak isteyen anneler için çocuklarını bırakacağı kreşler yapacağız. yozlaşmanın her türlüsüne karşın mücadelenin etkin tarafı olacağız. Artık çocuklarımızı uyuşturucu başta olmak üzere yozlaşmaya kurban vermeyeceğiz. Köşe başlarını tutmuş uyuşturucu tacirlerini ilçemizden tamamen çıkarana dek bir saniye dahi boş durmayacağız. Eğer çocuğunun geleceği ile ilgili bir anne endişe taşıyorsa bilin ki orada iyi çalışmamış bir belediye başkanı vardır. Onun için diyorum ki halkı mutlu olmayan bir ilçenin belediye başkanı olmanın hiç bir değeri yoktur.

Değerli komşularım; çoğunuzun birin sorunu tapu ve mülkiyet sorunu olduğunu çok iyi biliyorum. Yıllardır oturduğunuz evlerinizi ellerinizden almak için türlü türlü planlar yaparak sizleri buradan göndermek yada en iyi halle sizi borçlandırarak birer daire sahibi yapmak istediklerini benim kadar sizinde çok iyi bildiğinizi biliyorum. 25 yıldır yönetip tapularınızı vermeyenler, ben tapunuzu vereceğim dedikten sonra alanlar çıkıp, biz tapunuzu vereceğiz demeye başladılar.

Sizin adınıza onlara sormak istiyorum. Şimdiye kadar neredeydiniz. Elinizden tutan mı vardı. Mahallelerimizi Riskli alan ilan edenlerin tapu vermeyeceğini hepimiz çok iyi biliyoruz.

Sevgili komşularım; Eyüpsultan ilçemiz aslında çok zengin bir içedir. Lakin bugüne kadar Eyüpsultan’ın zenginliği burada yaşayan sizlere değilde, birilerinin cebine konuldu. bunu nasıl mı yaptılar. sadece size sunacağım bir örnek, Eyüpsultan’da işlerin nasıl ve hangi zihniyetle gittiğini en iyi şekilde gösterecektir. Bizim eski belediye binamızı İlim Yayma Cemiyetine 25 yıllığına 1 TL karşılığında verdiler. Peki İlim Yayma Cemiyetinin bu yere ihtiyacı var mıydı? hayır yoktu.

Onların zaten kendilerine ait bir yerleri vardı. İlim Yayma Cemiyeti bizim belediye binamıza bedava konunca, kendisine ait yeri aylık 400 bin TL karşılığında başka birilerine kiraya verdi. bu 400 bin rakamı 2014 Yılı için geçerli olan bir rakamdır. Bugün 600 bin TL’yi geçen rakamı ortalama olarak 500 bin TL olarak hesapladığımızda yıllık 6 Milyon TL kira geliri İlim Yayma Cemiyetinin kasasına giriyor. Bu da, geçen 5 yılda toplam 30 milyon TL 25 yılın sonunda da 150 Milyon TL nin bizim halkımızdan alınıp, İlim Yayma Cemiyetinin cebine konması demek oluyor.

işte bu zihniyetle belediyeyi yönetenler bugün belediyenin sırtına 400 milyon borç bırakarak gidiyorlar. İşte biz Allahın izni sizinde desteğinizle seçildiğimiz gün bu gidişata son vereceğiz. seçildikten bir hafta sonra gidip bize ait olan eski belediye binamızı geri alacağız” ifadelerini kullandı.

Beğendiyseniz, lütfen paylaşın.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir